Nezařazené

Brambory můžeme snadno vypěstovat také na balkoně

Brambory jsou oblíbeným druhem zeleniny, který je k dostání po celý rok. Pěstovat je můžete nejen na zahradě, ale klidně také na balkoně. Jak toho docílit? Už nebudete muset tuto zeleninu kupovat v obchodě, kde může být navíc ošetřena chemickými prostředky. Domácích brambor navíc můžete mít i několik kilogramů a zásoby na zimu tak nebudete muset řešit.

Brambory na balkoně? Poradíme, jak na to

Brambory si můžete vypěstovat na balkoně. Pokud jim dopřejete správné podmínky, můžete si jejich plody užívat velmi dlouho. Zásoby na zimu si vytvoříte jen díky kvalitní péči. Navíc budete mít jistotu, že jsou brambory ekologické a neobsahují chemikálie. Je to zelenina, která je nenáročná a prakticky roste sama. Potřebuje jen vhodné místo a zálivku. Nebudete muset řešit plevel ani různé škůdce.

Doporučený článek:  Macešky ozdobí balkony a zahrady od jara do podzimu

Vlastnoručně vypěstované brambory vám budou chutnat mnohem lépe než ty zakoupené. Do pěstování pak můžete zapojit i děti, které tak budou schopné ocenit, co pro jejich zdraví děláte. Kromě toho si pak můžete vypěstovat i jinou zeleninu nebo ovoce. Jak tedy brambory pěstovat na balkoně? Potřebovat budete hlízy brambor. Ty pak stačí přenést do půdy, přikrýt a zalít.

Můžete si vypěstovat jakoukoli odrůdu

Vůbec nemusíte přemýšlet nad tím, jakou odrůdu si vypěstujete. Je to totiž pouze na vás. Brambory si můžete koupit v zahradnictvích. Vysaďte je v dubnu a vybírejte nádobu nebo pytel, které mají hloubku alespoň 30 centimetrů. Stejně velký by měl být také průměr. Půda by měla být hlavně úrodná a volná.

Doporučený článek:  Špatní lékaři předepisují na deprese jenom chemii. Ti chytří doporučí lidem otevřít okno a dobře se najíst

Můžete ji smíchat v poměru 2 : 1 s pískem. Pamatujte také na to, že brambory nesnesou mráz, proto byste měli počkat, až bude počasí stabilní a teplé dny nebudou výjimkou – teplota vzduchu by se měla pohybovat kolem osmi stupňů. V případě, že se spletete a brambory by mohl mráz ohrozit, můžete je vzít do místnosti a počkat, až bude venku tepleji.

Zdroj: https://gardeningtips.in/growing-potatoes-in-balcony-a-beginners-guide