Móda, Rady a tipy

Nakrmte své oblečení. Díky netradiční svačince získají oděvy zpět ztracený odstín

Domácí metody pro oživení barev oděvů jsou většinou velmi efektivní a nestojí téměř nic. Díky domácím prostředkům můžete získat znovu sněhově bílé prádlo nebo dodat barvám hloubku. Často stačí jen navštívit svou kuchyň. Černá káva s pracím prostředkem způsobí, že budete mít znovu dokonale černé oblečení, i když z něj původní barva již vyprchala.

Nalijte kávu do pračky a zažijete zázrak

Kávový nálev je skvělou možností, jak získat přírodní barvivo. Oblečení zčerná a bude vypadat jako nové. Jestli chcete, aby vaše černé oblečení bylo znovu krásné, přidejte ke každému praní s tmavým prádlem šálek silné kávy. Nápoj nemíchejte s práškem na prádlo. Přidejte ho do sousední komory, kam obvykle dáváte aviváž. Místo kávy můžete také použít černý čaj.

Doporučený článek:  Staré oblečení oživí nová barva a jemné doplňky

Tmavé prádlo jednoduše dejte do pračky, přidejte prášek na černé prádlo nebo prací kapsli. Poté do zásobníku na aviváž přidejte čtvrt šálku silné kávy. Pračku zapněte a vyperte jako obvykle. Až oblečení uschne, uvidíte výsledky již po prvním praní. Po pár praních uvidíte obrovský rozdíl a nebudete muset vybledlé oděvy vyhazovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky na skvrny

Existuje mnoho domácích prostředků, které můžete použít na oživení barev nebo odstranění skvrn z prádla. Efektivním bělicím prostředkem je aspirin nebo jedlá soda. Stačí, když přidáte rozdrcenou tabletu aspirinu k pracímu prostředku. Jestli budete prát prádlo v ruce, přidejte jednu tabletu na jeden litr vody.

Doporučený článek:  Nenechte si zamořit kuchyň. Octomilky proti těmto metodám nebudou mít žádnou šanci

Žluté skvrny v podpaží jsou obrovským problémem pro všechny milovníky bílé. Snadno se jich přitom můžete zbavit použitím citronové šťávy a jedlé sody. Připravenou směs nechte na látce působit po dobu 15 minut. Bílý ocet je zase úžasným prostředkem na skvrny od krve. Stačí, když necháte oděvy namočené 15 minut a poté je vyperete jako obvykle. Díky těmto domácím metodám budete mít vždy čisté a krásné oblečení, které vám vydrží mnohem déle jako nové.

Zdroj: https://driftaway.coffee/dye-clothing-coffee/