Móda, Rady a tipy

Nakrmte své oblečení. Díky netradiční svačince získají oděvy zpět ztracený odstín

Domácí metody pro oživení barev oděvů jsou většinou velmi efektivní a nestojí téměř nic. Díky domácím prostředkům můžete získat znovu sněhově bílé prádlo nebo dodat barvám hloubku. Často stačí jen navštívit svou kuchyň. Černá káva s pracím prostředkem způsobí, že budete mít znovu dokonale černé oblečení, i když z něj původní barva již vyprchala.

Nalijte kávu do pračky a zažijete zázrak

Kávový nálev je skvělou možností, jak získat přírodní barvivo. Oblečení zčerná a bude vypadat jako nové. Jestli chcete, aby vaše černé oblečení bylo znovu krásné, přidejte ke každému praní s tmavým prádlem šálek silné kávy. Nápoj nemíchejte s práškem na prádlo. Přidejte ho do sousední komory, kam obvykle dáváte aviváž. Místo kávy můžete také použít černý čaj.

Tmavé prádlo jednoduše dejte do pračky, přidejte prášek na černé prádlo nebo prací kapsli. Poté do zásobníku na aviváž přidejte čtvrt šálku silné kávy. Pračku zapněte a vyperte jako obvykle. Až oblečení uschne, uvidíte výsledky již po prvním praní. Po pár praních uvidíte obrovský rozdíl a nebudete muset vybledlé oděvy vyhazovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky na skvrny

Existuje mnoho domácích prostředků, které můžete použít na oživení barev nebo odstranění skvrn z prádla. Efektivním bělicím prostředkem je aspirin nebo jedlá soda. Stačí, když přidáte rozdrcenou tabletu aspirinu k pracímu prostředku. Jestli budete prát prádlo v ruce, přidejte jednu tabletu na jeden litr vody.

Žluté skvrny v podpaží jsou obrovským problémem pro všechny milovníky bílé. Snadno se jich přitom můžete zbavit použitím citronové šťávy a jedlé sody. Připravenou směs nechte na látce působit po dobu 15 minut. Bílý ocet je zase úžasným prostředkem na skvrny od krve. Stačí, když necháte oděvy namočené 15 minut a poté je vyperete jako obvykle. Díky těmto domácím metodám budete mít vždy čisté a krásné oblečení, které vám vydrží mnohem déle jako nové.

Zdroj: https://driftaway.coffee/dye-clothing-coffee/