Vztahy

Ze vztahu nemusí ani po letech zmizet vášeň. Nebojte se probudit touhu

Mnozí lidé pátrají po tom, jak mít skvělý vztah nebo manželství i po několika letech. Pro některé je to hračka, pro jiné je to ale velká neznámá, protože netuší, co mají udělat, aby se ve vztahu cítili dobře. Faktory, které určují nejen kvalitu vztahu, mohou být něha i láska, ale ve vztahu potřebujete také respekt a důvěru. Jak mít tedy takový vztah, který vás bude bavit i po několika letech?

Nejen přátelství, ale také intimní život musí fungovat

Sexualita je ve vztahu velmi důležitá, na druhou stranu je docela podceňovaná. Sexuální život nejen nás je mnohem chudší než život našich rodičů. Aktivita v sexu stále klesá, je to dané hlavně uhoněným životem, lidé nemají čas na soukromí. Přitom je velmi důležitá předehra, která nažhaví oba partnery, a ti si pak mohou vychutnat vzájemnou lásku a přitažlivost.

Doporučený článek:  7 rysů ženy, po které muži touží

Předehru můžete začít hned několika způsoby. Ženy oceňují nejen dobrou večeři, ale také svíčky nebo jiné romantické věci, které znají z filmů. Rozhodně není na škodu si dát horkou vanu a připravit svou milovanou na to, co se bude dít. Většina žen už z prvního kroku bude nadšená a muž může očekávat, že dostane, po čem touží. Předehra ale hraje roli také v mužském sexuálním životě. Přehlížet byste neměli líbání, hlazení nebo podobné intimnosti, na které mnoho lidí zapomíná.

Doporučený článek:  Proč muži opouští hodné ženy?
Zdroj obrázku: Freepik

Dlouhá, nebo krátká předehra?

Jak dlouho by ale taková předehra měla trvat? V tom nemají jasno ani odborníci. Někteří totiž tvrdí, že stačí několik minut, aby se žena nažhavila, na druhou stranu musí říct ženy, kolik času potřebují. Jedná se o záležitost, kterou si musí každý pár vyjasnit – přesně tak, aby to bylo podle jeho představ.

Někteří partneři vyžadují pouze několik minut předehry a mohou jít „na věc“, jiní k tomu potřebují například celou hodinu, aby se partnerka uvolnila. V tomto směru neexistují hranice. Rozhodně se nebojte experimentovat, protože možná přijdete na zajímavá řešení, která váš vztah okoření.

Zdroj: https://www.webmd.com/sex-relationships/features/sex-why-foreplay-matters-especially-for-women