Nezařazené

Pět pravidel pro úspěšné hubnutí a zdravý životní styl

Jste jedním z těch, kteří jsou vždy zaneprázdněni a nemají čas cvičit, ale přesto chtějí zhubnout? Možná vám chybí motivace nebo silná vůle. Ať už jsou vaše důvody jakékoli, budou pro vás užitečné následující tipy, které vám pomohou zeštíhlit pas a dosáhnout vysněné váhy za kratší dobu, a to i bez návštěvy posilovny!

Nevynechávejte snídani

Toto zlaté pravidlo pro hubnutí jste už určitě někdy zaslechli, ale stejně se stále najdou lidé, kteří nesnídají. Zdravá snídaně je opravdu nejdůležitějším jídlem dne. Pravdou je, že pokud se ráno nenajíme, častěji saháme po sladkostech a nezdravých nápojích. Jestliže ráno nemáte čas na přípravu jídla, udělejte si snídani den předtím. Zdravou variantou je například ovesná kaše s ovocem, jelikož nám takové jídlo poskytne dostatek energie na několik hodin.

Zdroj obrázku: Freepik

Pijte ráno teplou vodu

Toto je jeden z nejběžnějších doporučených tipů nejen pro snížení hmotnosti, ale také pro zlepšení trávení a celkového zdraví. Zkuste si ráno do sklenice teplé vody přidat čerstvě vymačkanou šťávu z jednoho citronu (pro začátek alespoň z půlky). Praktikujte tento zvyk každé ráno a již po pár dnech pocítíte rozdíl. Citronová šťáva odvádí z těla toxiny, pomáhá kontrolovat chutě a zrychluje metabolismus. Díky tomu vám pomůže rychleji zhubnout.

Pozor na sladkou kávu

Studie ukazují, že při snaze o spalování kalorií může být nápomocná černá káva. Je to proto, že obsahuje kofein, který zrychluje metabolismus a podporuje spalování tuků. Pozor si ale dejte na kalorické kávové nápoje, které jsou nabité cukry a smetanou. Dejte přednost černé kávě, s maximálně kapkou mléka. Nebo zkuste zelený čaj, který je bohatý na antioxidanty a je považován za jeden z nejlepších nápojů pro spalování břišního tuku.

Zdroj obrázku: Freepik

Omezte slazené nápoje

Pokud se snažíte zhubnout, měli byste úplně vynechat slazené nápoje. A to včetně ledových čajů a přislazovaných džusů. Ač jsou džusy považovány za velmi zdravé nápoje, ty kupované obvykle obsahují nadměrné množství přidaného cukru. Příště si proto přečtěte složení svého oblíbeného nápoje. Nejlepší službu pro vaše zdraví i váhu vám poskytne obyčejná voda.

Vyhněte se výtahu

Rozhodněte se pro aktivity, které zapadají do vaší každodenní rutiny. Použijte místo výtahu schody nebo z autobusu vystupte o pár zastávek dříve a projděte se. I malé množství pohybu nashromážděné během dne má významný přínos pro naše zdraví a kondici.

Zdroj: https://www.cdc.gov/physicalactivity/basics/pa-health/index.htm, https://www.cdc.gov/healthyweight/healthy_eating/water-and-healthier-drinks.html, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30335479/, https://www.healthline.com/health/lemon-water-detox-the-truth, https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/breakfast