Nezařazené

Kvasnicový postřik dodá rostlinám sílu a ochrání je před škůdci

Kvasnice se většinou používají v kuchyni, hodí se na pečení chleba nebo jiných druhů pečiva. Jsou ale perfektní také jako hnojivo, protože podpoří růst rostlin, a tím pádem také jejich kvetení. Jaké rostliny nebo druhy zeleniny můžete přihnojovat droždím a jaké má vůbec vlastnosti? Využít ho můžete ve formě postřiku.

Jak bude droždí fungovat na vaší zahradě?

Jestli chcete podpořit růst rostlin, nebo dokonce plodin, kvasnice budou skvělým prostředkem, který je účinný a navíc zcela přírodní. Droždí můžete použít například na okurky nebo rajčata, ale hodit se bude také na ostatní druhy zeleniny nebo ovoce. Droždí funguje jako skvělé hnojivo, které ochrání rostliny před plísněmi a chorobami houbového typu.

Doporučený článek:  Dát vaječný bílek do jídla vede k jeho znehodnocení. Lepší službu udělá tomu, kdo ho napatlá na své věci

Jak využít kvásek? Obsahuje spoustu vitaminů, minerály a další látky jako aminokyseliny nebo bílkoviny. Proto se hodí pro rostliny, které podpoří v růstu. Při pravidelném používání kvasnic se nemusíte obávat toho, že je napadnou škůdci nebo choroby. Vyplatí se použít droždí také na sazenice, kterým zajistí dobré zakořenění. Postřik můžete použít také na růže. Užívat ho můžete i preventivně, zlepšíte nejen stav rostlin, ale také půdy, ve které rostou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak používat kvasnicové hnojivo?

Užíváním kvasnicového hnojiva podpoříte kvetení rostlin, ale také je chráníte před nemocemi nebo škůdci. Jak často můžete rostliny zalévat kváskem? Opakujte postup jedenkrát týdně a rostliny budou chráněné po celé léto. Kromě toho bude tento postřik skvělý také na ovocné stromy nebo keře, budou mít díky němu mnohem více plodů.

Doporučený článek:  Náměsíčnost je častou poruchou spánku. Důležité je zajistit dotyčnému bezpečnost

Postřik si pak vyrobíte velmi jednoduše. Stačí jednu kostku čerstvého droždí rozpustit v deseti litrech vody, promíchat a poté nalít do rozprašovače. Droždí bude fungovat nejen proti plísním, ale také hmyzu, který takové rostliny bude obcházet kvůli vůni kvasnic. Vodu ke smíchání s droždím navíc můžete použít například z brambor nebo zeleniny, kterou jste již uvařili.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/