Nezařazené

HIIT trénink posílí kondičku i vytrvalost. Během dvaceti minut je možné spálit až 400 kalorií

Intervalový trénink, jinak zvaný HIIT, zahrnuje střídavě cvičení s vysokou intenzitou a cvičení s nižší intenzitou v pravidelných intervalech. Obvykle jsou tyto intervaly dlouhé asi 120 vteřin. Jedná se o velmi efektivní trénink, který spaluje tuky a buduje kondici a vytrvalost. Vyzkoušejte například následující cvičení, které trvá dvacet minut, ale je vysoce efektivní.

Střídejte vysokou a nízkou intenzitu

Trénink sestává ze dvou sérií. Během tréninku budete střídat čtyřicetivteřinové intervaly intenzivního cvičení a dvacetivteřinový odpočinek. Začněte tím, že budete ve stoje ukročovat střídavě doprava a doleva a přitom kroužit oběma rukama zároveň. Pak plynuje přejděte do cviku, kdy nohy budete střídavě pokrčovat v kolenou a zvedat ruce nad hlavu.

V dalším cviku přešlapujte ze strany na stranu a přitom kružte tou nohou, která vykračuje. Další cvik už bude o něco náročnější. Vysuňte jednu nohu dopředu, vyskočte, ve vzduchu nohy prohoďte a toto ještě třikrát opakujte. Po posledním opakování zvedněte koleno zadní nohy k hrudi. I při dalším cviku jednou nohou vykročte a přeneste na ni váhu. Zadní nohou vykopněte dopředu a přitom protilehlou rukou proveďte úder jako při boxu. Po pár opakováních strany prohoďte.

Zdroj obrázku: Freepik

Po jedné sérii si dejte pauzu

Další cvik je jednoduchý – dřepy s výskokem. Než ale vyskočíte, třikrát v dřepu mírně zapulzujte. Poté vyskočte s rozpaženýma rukama. Opět vyskočte do vzduchu, ruce i nohy překřižte a dopadněte na zem. Při dalším výskoku opět rozpažte a roznožte. Dále přejděte do dřepu, ve dřepu vyskočte a roznožte a s dalším výskokem opět přinožte.

Následujícím cvikem jsou výpady následované vykopnutím zadní nohy a poté třemi údery rukama do vzduchu. Po této sérii si odpočiňte a proveďte cvičení znovu. HIIT trénink byste neměli provádět déle než 30 minut, protože je pro tělo velmi namáhavý. Za pouhých 20 minut přitom můžete spálit až 400 kalorií.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-hiit