Krása

Krásné a zdravé vlasy zajistí správná péče i vyvážený jídelníček

Krásné, zdravé a silné vlasy jsou snem každé ženy. K tomu, abyste je získali, musíte dodržovat hned několik věcí. Zářivé vlasy budete mít jen v případě, že se soustředíte na svou stravu, hydrataci a správné produkty na vlasy. Kromě toho pro vás máme ještě pár tipů, díky kterým budete mít naprosto nádherné vlasy každý den, a vždy vám budou dělat radost.

Strava a pití

Potraviny bohaté na zinek, železo, vitamín A a C, biotin nebo omega-3 mastné kyseliny jsou klíčové prvky pro zdravé a krásné vlasy. Začleňte do svého jídelníčku oříšky, semínka, avokádo, celozrnné produkty, listovou zeleninu, vejce a mléčné produkty. Jde o malou změnu, ale přinese vám velké výsledky. A nezapomínejte pravidelně pít, abyste svým vlasům dodali dost hydratace.

Doporučený článek:  Krásná prsa až do vysokého věku: každodenní cvičení a péče fungují lépe než drahé procedury
Zdroj obrázku: Freepik

Správné péče o vlasy

Výběr šamponu a kondicionéru patří mezi nejdůležitější rozhodnutí, které musíte udělat. Zvolte si produkty, které mají velké množství přírodních produktů. Možná do nich budete muset více investovat, ale rozhodně se vám to vyplatí. Zároveň si dávejte pozor také teplotu vody, kterou si myjete vlasy. Nesmí být horká, ale pouze vlažná.

Žehličky, kulmy nebo fény představují také riziko pro zdraví a krásu vašich vlasů. Vysoké teploty je vysušují a způsobují vyšší lámavost. Jestli chcete tyto pomocníky používat, investujte do nich vyšší částku a pořiďte si modely, které regulují teplotu nástroje. Zároveň je vždy používejte jen na suché vlasy, protože jinak je budete naprosto zbytečně ničit.

Doporučený článek:  Pro krásu se musí trpět. Masáž kartáčem může být nepříjemná, účinky ale ocení každá žena

Pravidelná návštěva kadeřnice

Zastřihování konečků je velmi důležité pro zdraví vašich kadeří. Jestli chcete mít vlasy nádherně lesklé, poraďte se se svou kadeřnicí. Jistě vám poradí speciální pomůcky pro masáž pokožky hlavy nebo přírodní oleje. Kokosový, mandlový nebo jojobový olej pomáhá s hydratací pokožky hlavy a podpoří zdraví každého pramene vlasů.

Zdroj: https://www.aad.org/tips-healthy-hair