Móda

Ani po padesátce nemusíme ztratit glanc. Klíčem je dobře zvolený outfit

Pro mnoho žen je náročné se v určitém věku obléknout stylově, krásně a pohodlně. V dnešní době máte hodně možností, ale nesmíte se toho bát. Některé kousky pro vás jednoduše nebudou vhodné, ale jistě najdete oblečení, které vám bude nádherně sedět, a to nejen vaší postavě, ale také stylu. Musíte jen myslet na pár věcí, které vám pomohou s rozhodováním.

Myslete na svou postavu

V první řadě si vybírejte střihy oblečení, které budou přirozeně podporovat vaši postavu. Ženám se většinou po padesátce změní postava a musíte tomu přizpůsobit svůj šatník. Ověřte si, které střihy jsou vhodné pro váš typ postavy, a podle toho nakupujte. Kupujte si také vždy přesně svou velikost. Oděvy na vás nesmí být příliš těsné ani příliš velké, jinak vám nepřinesou správný užitek.

Doporučený článek:  Základní chyby, které děláte při líčení obočí

Investujte do kvality

Chodíte stále do levných obchodů, kde se po dvou vypráních oblečení srazí nebo ztratí tvar? Místo toho se soustřeďte na lokální výrobce a vysoce kvalitní materiály. Díky tomu vám všechny kousky vydrží po dlouhou dobu a budou vám dělat skvělou službu. Udrží si totiž svůj tvar a budou podporovat vzhled vaší postavy. Navíc si snadno vyberete i barvy a vzory, které nenosí každý druhý.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na svůj osobitý styl

To, že jste dosáhli padesátky, neznamená, že se musíte vzdát svého stylu. Právě naopak. Stále můžete vypadat krásně, elegantně a stylově. Soustřeďte se trochu více na svůj šatník, kvalitu a to, aby vám všechno ladilo. Jestli jste dříve nosily hodně halenky nebo šaty, nemusíte se jich nyní vzdávat. Jen najděte kousky, které budou odpovídat vašemu věku i stylu.

Doporučený článek:  Nadýchaným svatebním šatům odzvonilo. Nejnovější trendy sází na přirozenost a pohodlí

Experimentujte, ale vyhýbejte se extrémům

Jistě často vidíte ženy, které se oblékají jako mladé dívky, i když mají za sebou již pět desetiletí na této planetě. Nesnažte se za každou cenu vypadat mladě, ale na druhou stranu si nekupujte oblečení pro seniory. Můžete najít zlatou střední cestu, která vám bude naprosto vyhovovat a budete se v oblečení cítit každý den krásná stejně jako ve třiceti.

Zdroj: https://www.stitchfix.com/women/blog/fashion-tips/how-to-dress-style-50s/