Krása

Po majonéze bude každá žena krásná. Vlasy získají dokonalý lesk a nehty budou zářit zdravím

Majonéza je nepostradatelným doplňkem mnoha salátů a jiného občerstvení. Jak se však ukazuje, může být užitečná i v mnoha dalších případech, které nesouvisí právě s potravinami. Bude fungovat jako kondicionér na vlasy a maska ​​na nehty. Také vám dokáže pomoci smýt pastelky nebo odstranit štítky.

Domácí kondicionér na vlasy

Majonéza bohatá na tuky a bílkoviny je skvělá jako kondicionér na vlasy. Přirozeně hydratuje a vyživuje prameny vlasů. Použití majonézy k vyživení vlasů je velmi jednoduché. Stačí, když nanesete malé množství produktu na vlasy a necháte působit několik minut. Potom majonézu důkladně opláchněte a umyjte si vlasy běžným šamponem.

Doporučený článek:  Rovné vlasy i bez žehličky: keratinová metoda vlasy narovná přirozeně až na půl roku

Majonéza obsahuje lecitin, vitamíny A, D, E a K, minerály jako vápník draslík, sodík a hořčík. Všechny tyto látky dokážou být užitečné při výrobě masky na nehty. Podobně jako u kondicionéru na vlasy je použití velmi jednoduché. Stačí, když na čisté nehty nanesete malé množství majonézy, počkáte 15 minut a poté je omyjete teplou vodou. Budou nejen silnější, ale také lesklejší a pevnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Poradí si i s pastelkami

Všechny děti rády zdobí stěny neobvyklými kresbami, které je pro nás později obtížné odstranit. Nemusíme však hned panikařit a sahat po barvě na stěny. Stačí, když zajdeme do kuchyně a sáhneme po majonéze. Naneste ji v silné vrstvě na špinavé místo a nechte několik minut působit. Potom jen majonézu setřete vlhkým hadříkem a nechte skvrnu vyschnout.

Doporučený článek:  Tenké obočí je opět v módě!

Majonéza vám dokáže pomoci i v létě při spálení sluncem. Olej a žloutek v ní obsažené jsou skvělým způsobem pro zklidnění spálené pokožky. Pokud nemáte v blízkosti potřebný krém, jednoduše sáhněte po majonéze. Pokud máte problém s odstraněním štítků nebo se vám stala nehoda se žvýkačkou, majonéza vám dokáže pomoci i v tomto případě. Stačí, když nanesete malé množství na problematické místo a necháte působit. Po pár minutách už jen štítek nebo žvýkačku odloupněte.

Zdroj: https://jfwonline.com/article/7-ways-in-which-mayonnaise-helps-your-skin-and-hair/3/