Domov

K jarnímu úklidu patří mytí oken. Se správným postupem budou brzy průzračně čistá

Jarní úklid je klasickou činností, které se věnuje prakticky každá žena. Pro žádnou to jistě není zábava, ale po zimě byste měli svůj domov připravit na další sezónu. Mytí oken je součástí tohoto procesu a rozhodně ho nesmíte podceňovat. Odstraníte nečistoty po zimě a získáte znovu nádherně čistá okna, kterými bude radost se dívat na rozkvétající přírodu venku.

Udělejte si čas

V první řadě si udělejte dobrý plán, kdy budete okna mýt. Jestli jich máte doma více, nebude to rozhodně záležitost na chvilku. Musíte si také vybrat správný den, kdy nebude pršet nebo nebude příliš zima. To může způsobit, že prostředky zaschnout příliš rychle a úklid vám půjde špatně.

Doporučený článek:  Vyžeňte pavouky ze svého domova jednou provždy. Pomůže čistota a dekorace oken

Připravte si prostředky na čištění

Jistě máte vyzkoušený produkt, kterým myjete okna. Ujistěte se, že ho máte dostatek. Postačí vám i obyčejná mýdlová voda. Potřebovat budete nutně měkké hadříky z mikrovlákna a stěrku na okna. Máte-li speciální vysavače na okna, připravte je a ujistěte se, že fungují.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyčistěte rámy

V první řadě vyčistěte houbičkou a hadrem rámy oken. Vezměte je uvnitř, venku a nezapomeňte také na střední část, kterou většinou nevidíte. Střední část bude také po zimě špinavá, i když ji vždy nevidíte. Ujistěte se, že jsou všechny části dokonale čisté a suché, než okno znovu zavřete.

Doporučený článek:  Nenasytné mšice jsou pro každou zahradu pohroma. Domácí postřik je zlikviduje do jedné

Vyleštěte skla

Tohle je asi nejhorší část celého mytí oken. Použijte svůj oblíbený sprej na okna a čistý hadřík. Nejdřív vyčistěte okna nahrubo, stáhněte je stěrkou a potom je vyleštěte dalším čistým hadříkem. Vyleštěte okna z vnitřní i vnější strany a dávejte si pozor na šmouhy.

Nezapomeňte na parapety

Po kompletním umytí celého okna vyčistěte také venkovní a vnitřní parapety. Také tato část oken si po zimě zaslouží důkladnou údržbu. Také na tuto část vám postačí mýdlová voda, houbička a hadřík. Potom budete mít celé okno čisté a můžete se pustit do dalšího.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/tips-for-window-cleaning/