Rady a tipy

Komáry odpudí vůně některých rostlin, zeleniny nebo esenciálních olejů

Sezónu komárů se vždy snažíme přetrpět. Před nákupem specializovaných repelentů však stojí za to vyzkoušet přírodní metody, které jsou mnohem levnější, ale stejně účinné. V dnešním článku vám přinášíme ty nejúčinnější, které můžete vyzkoušet.

Rostliny, které odpuzují komáry

Komáři nemají rádi zejména rostliny, jako je máta, muškát, fenykl a levandule. Esenciální oleje z těchto rostlin fungují stejně dobře. Dobře slouží k jejich odhánění. Oleje předem zřeďte vodou a vmasírujte je do těla nebo použijte v domácím difuzéru. V boji proti komárům je účinná také cibule, česnek a ocet. V boji proti komárům se pak stačí podívat do kuchyně.

Doporučený článek:  Při vaření těstovin dělá většina lidí zásadní chybu. Netuší, o co kvůli ní přichází

Ocet a cibule vydávají nepříjemný zápach, který se nelíbí ani komárům. V případě, že se jich chceme zbavit, stačí nechat na stole pár kousků cibule nebo trochu octa. Roztokem octa a vody lze také postříkat okna a parapety. Pravidelná konzumace česneku mění vůni naší pokožky a potu, která se stává pro komáry nesnesitelnou.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí svíčky proti komárům

V obchodech si můžete koupit speciální svíčky proti komárům, ale podobný a mnohem přírodnější produkt si můžete vyrobit doma. Potřebujete k tomu svíčku, nejlépe ve skleněné nádobě, a nastrouhanou citronovou kůru. Komáři nesnášejí vůni citronu. Nastrouhanou kůru naneste do blízkosti knotu.

Doporučený článek:  Péče o konečky v pohodlí domova: třepení předejde jednoduchá péče

Další možností jsou domácí svíčky s esenciálními oleji. V tomto případě přidejte do vařícího vosku několik kapek vybraného esenciálního oleje, například tea tree nebo skořicového. Taková směs by se měla nalít do speciální nádoby s knotem. Pokud vás tedy na terase nebo balkoně obtěžují komáři, stačí zapálit takovou svíčku a máte od dotěrného hmyzu klid. Svíčka navíc navodí příjemnou atmosféru.

Zdroj: https://www.webmd.com/allergies/alternative-mosquito-repellents