Rady a tipy

Při vaření těstovin dělá většina lidí zásadní chybu. Netuší, o co kvůli ní přichází

Slévání těstovin po uvaření je jednou z nejpřirozenějších činností, které při vaření provádíme. Bohužel tímto způsobem přicházíme o spoustu cenných a chutných látek. Je to jedna z největších chyb, které můžeme dělat.

Slévání těstovin

Jednou ze základních chyb, které téměř všichni děláme, je slévání těstovin po vaření. Většina lidí používá ke slévání sítko. Tím bohužel s vodou odtéká i takzvané tekuté zlato. Odpověď na otázku, zda těstoviny slévat, nebo ne, je jednoduchá a jasná – ne. Zbavujeme se tak ochucené vody, která při vaření vznikla.

Doporučený článek:  Pro krásu není nutné vždycky trpět. Nové boty lze roztáhnout i bez bolesti na každém kroku

Tato voda je skutečným dolem chutí, který když přidáte do omáčky, potěší to vaše chuťové pohárky. Možná si myslíte, že voda po těstovinách je jen zakalená a nedá se znovu použít. To je ale velký omyl, protože například Italové, kteří jsou králi těstovin, nazývají tuto vodu tekutým zlatem. Možná jste o tom nevěděli, ale průměrný Ital zkonzumuje přibližně 30 kilogramů těstovin ročně. Proto bychom si měli tuto radu vzít k srdci, ne nadarmo je tato země známá svými chutnými těstovinami.

Doporučený článek:  Obyčejný alobal zachrání nejednu situaci. Poradí si s připáleným nádobím i statickou elektřinou
Zdroj obrázku: Freepik

Látky uvolněné během vaření

Tato voda se nazývá tekutým zlatem díky látkám, které se během vaření uvolňují, a to hlavně škrob a minerály. Je to mimořádně cenný doplněk do omáček. Jen několik polévkových lžic této vody stačí k tomu, aby byla omáčka hustší a krémovější. Obvykle se k zahušťování používají látky, které nejsou pro naše tělo příliš prospěšné.

Například máslo, které zvyšuje kalorie pokrmu, nebo mouka, která ztěžuje trávení. Existuje několik způsobů, jak si uchovat tuto vodu, můžeme je například vyjmout z vody naběračkou s velkými štěrbinami, která je určena na špagety. Nebo si z hrnce odebereme několik šálků vody a odložíme si je na jindy.

Zdroj: https://learningenglish.voanews.com/a/stop-throwing-out-your-pasta-water/6441429.html