Zdraví, Životní styl

Drastické diety jsou zbytečné. Ke štíhlému a zdravému tělu pomůže nejlépe dobré jídlo

Pro mnoho z nás je velmi těžké si na něco nového zvyknout, zvlášť pokud se jedná o naše zdraví. Správné stravovací návyky přitom mohou ovlivnit nejen kvalitu našeho života, ale především jeho délku. Nejedná se přitom pouze o jídlo, které je podstatnou částí života. Musíme se také pravidelně hýbat a vyvarovat se činností, které nás na zdraví ohrožují. Pro mnoho lidí je ale těžké naučit se zdravě jíst a celkově si osvojit zdravé zvyky.

Jak se naučit správně jíst?

Pokud se nenaučíte správně jíst, je možné, že při snaze o zhubnutí vás překvapí jojo efekt. To znamená, že zhubnete několik kilogramů pomocí diety, ale potom se vrátíte k předchozímu způsobu stravování, kila naberete zpátky a k tomu ještě několik navíc. Tento proces se může několikrát opakovat, a pokud neuvidíte, že máte výsledky, možná vás to donutí k tomu, jíst ještě více.

Doporučený článek:  Moderní muži cítí tlak, obstát ve všech rolích není snadné

Je tak potřeba dodržovat pravidla, aby hubnutí bylo nejen úspěšné, ale také dlouhodobě udržitelné. Pamatujte na to, že potřebujete do svého těla dostat energii, ale nejlépe v podobě zdravých potravin. Cukry, sacharidy nebo smažená jídla vašemu tělu nedají nic, akorát budete mít pocit, že jste najedení, ale do několika minut vás přepadne znovu hlad. Jezte pětkrát denně a dbejte na vyvážená jídla.

Zdroj obrázku: Freepik

Dostatek bílkovin a tuků zamezí tomu, že budete jíst sladké

Největší metlou lidstva jsou sladkosti a celkově cukr. Ten dnes bohužel najdeme v mnoha potravinách, proto je dobré sledovat, co vlastně kupujeme. Ve vaší stravě byste měli mít především dostatek ovoce a zeleniny, a to nejen kvůli obsahu vitaminů, ale také vlákniny, která je velmi důležitá pro trávicí systém. Dávejte si také libové maso a ryby, které obsahují omega-3 mastné kyseliny.

Doporučený článek:  Vysokou hladinu cholesterolu prozradí nápadné příznaky. Návštěvu lékaře neodkládejte, hrozí vážné nemoci

Myslete také na pitný režim, na který mnoho lidí zapomíná. Hydratace těla je velmi důležitá nejen pro orgány, ale také pro pokožku, která tvoří obrovskou část těla. Hydratací dospějete k tomu, že pleť bude vypnutější a budete vypadat mladší. Vypít byste měli více než dva litry vody denně. Nezapomeňte na pravidelný pohyb, stačí obyčejné procházky. Mějte své tělo rádi, s pozitivním přístupem bude hubnutí a přijetí zdravých návyků ještě snazší.

Zdroj: https://www.eatthis.com/eating-habits-to-lose-weight/