Zdraví

Vybavení pro miminko je důležité udržovat v čistotě

Malé miminko je vždy vítaným členem rodiny. Potřebuje ale hodně věcí, což některé maminky zaměstnává mnohem více, než je nutné. Jak si usnadnit práci? Můžete si například ušetřit čas při čištění hraček nebo doplňků pro malé děti. U nich je totiž nutné dodržovat hygienu, protože ještě nemají vybudovanou imunitu. Jak udržovat dětské hračky a doplňky v čistotě?

Hygiena a péče o doplňky jsou důležité

Nejen doplňky pro děti, ale také celou domácnost je nutné udržovat v čistotě, abyste měli jistotu, že vaše miminko bude zdravé. Nepřehánějte to ale s tím, že budete denně vytírat a používat přípravky, které mohou miminku i vám uškodit. Hračky nebo doplňky, které se dotýkají jeho pokožky nebo které miminko vkládá do pusy, je ale nutné dezinfikovat, aby se do tělíčka nedostaly žádné bakterie.

Novorozená miminka si musí zvyknout na nový svět, ve kterém budou následující roky žít. Je ale potřeba je zvykat postupně. Pravidelné čištění lahviček nebo dudlíků jim tuto cestu ulehčí. Přílišná sterilita ale může škodit, proto věnujte čas nejen úklidu, ale hlavně svému novorozenému potomku. A kdy je nejlepší hračky čistit?

Zdroj obrázku: Freepik

Čistit hračky můžete několika způsoby

Malé dítě nepotřebuje skoro žádné hračky, postačí mu maminka a kontakt s ní. Jestli ale přeci jen něco pořídíte, budete muset pravidelně zajistit čistotu a hygienu daných věcí. Nejen hračky, ale především lahvičky nebo dudlíky se často dostanou do kontaktu s bakteriemi, a je tak potřeba je pravidelně vyvařovat a čistit je. K tomu poslouží nejen speciální tablety, které koupíte, ale pomoci si můžete také domácími prostředky.

Nejvíce se používají dezinfekční vlhčené ubrousky, které můžete mít po ruce v kabelce nebo ve stolku. Dnes už obchody nabízí další vychytávky, abyste měli co nejméně práce s čištěním a vyvařováním. Můžete si koupit velký kartáč, který se dostane i do malého hrdla lahvičky. Pomoci může také pára nebo sterilizátory, do kterých dudlík nebo lahev jen položíte, a zbytek už je na přístroji.

Zdroj: https://www.nbcnews.com/better/health/how-when-clean-everything-your-baby-s-nursery-ncna896596