Životní styl

Tři zásady pro hubnutí: dostatek spánku, tekutin a pohybu

Většina z nás si myslí, že pokud začne jinak jíst, zhubne. Je to sice velká pravděpodobnost, že se zbavíte nadbytečných kilogramů, ale můžete jít na to také jinak. Stačí dostatečně pít, spát a také chodit. Jedině tak si zajistíte pevné zdraví a budete si moci dát vše, na co máte chuť. Při pravidelné fyzické aktivitě si nebudete muset odepřít sem tam nějakou dobrotu.

Dostatek spánku dokáže zeštíhlit naše tělo

Kolik spánku denně je potřeba, abyste mohli hubnout? Při pravidelném spánku se budete nejen cítit lépe, ale také budete lépe vypadat. Pro lidské tělo i organismus je velmi důležité, kolik hodin denně spíme. Průměrná délka spánku by měla být mezi 7–8 hodinami. Bohužel pro mnohé lidi je to sci-fi, protože chodí spát pozdě a zároveň musí velmi brzy vstávat. Správný spánek zaručí nejen psychickou pohodu, ale může se podepsat také na vaší postavě.

Lidé, kteří mají nedostatek spánku, jedí méně ovoce i zeleniny. Je to prokázané, proto se raději vyspěte. Nedostatek spánku si můžete kompenzovat sladkostmi nebo jiným jídlem s vysokým obsahem sacharidů. Právě proto je potřeba nejen spát osm hodin denně, ale také si dopřát jiné druhy relaxace. Mezi takové patří například obyčejná chůze nebo jízda na kole.

Zdroj obrázku: Freepik

Kolik kroků denně byste měli udělat?

Chůze je přirozený pohyb, který dělá každý z nás. Pokud ale nachodíte určitý počet kroků, můžete si zajistit, že budete hubnout. Každodenními procházkami se dostanete do formy, poznáte také své okolí. Můžete chodit bez toho, abyste investovali do pohybu peníze, a v tom je velká výhoda chůze. Podle WHO byste měli denně ujít 6–8 tisíc kroků. Není to hodně, ale průměrný člověk ujde za den pouze 2 500 kroků.

Důležitý je také pitný režim, který souvisí se stravou. Denně byste měli vypít alespoň dva litry čisté vody denně. Nepočítají se sem sladké limonády, ale například polévky nebo bylinné čaje ano. Voda zlepší funkci metabolismu a pomáhá hubnout. Neobsahuje žádné kalorie, a pokud se správně zavodníte, hubnutí půjde snadněji. Stačí pravidelně pít a během roku můžete mít dole až dva kilogramy.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/features/10-ways-to-lose-weight-without-dieting