Životní styl

Epsomská sůl přinese zaslouženou relaxaci. Koupel působí blahodárně na mysl i celé tělo

Epsomská sůl je produkt, který se rozhodně vyplatí používat k ochraně pokožky. Její vlastnosti může ocenit každý, kdo si potřebuje dopřát relaxaci. Tato sůl je označovaná jako hořká, a můžete ji využít dokonce v domácí kosmetice. Podporuje boj proti nedokonalostem pleti, odstraňuje odumřelou pokožku, rozhodně se vyplatí mít ji stále po ruce.

Odkud pochází epsomská sůl?

Epsomská sůl pochází z města Epsom, podle kterého je pojmenována. Vznikla již v 17. století a je dodnes velmi ceněnou komoditou. Anglická sůl, hořká sůl nebo epsomit jsou názvy, pod kterými ji najdete. Jedná se o minerální sloučeninu obsahující kyselinu sírovou a hořčík. Právě tyto dvě složky jsou nejvíce používané v kosmetickém průmyslu. Jak sůl využít ve své koupelně?

Doporučený článek:  Nadměrný hluk zatěžuje obyvatele napříč evropskými městy

Epsomskou sůl můžete použít například do koupele. Díky ní získáte nejen skvělou relaxaci, ale také své pokožce dopřejete úžasnou kúru, která vás skoro nic nestojí. Koupel se doporučuje hlavně lidem, kteří jsou oslabení nebo mají fyzicky náročnou práci. Regenerace svalů je v tomto případě velmi důležitá a právě epsomská sůl dokáže hodně pomoci. Uklidníte svou mysl a zapomenete na špatné události.

Zdroj obrázku: Freepik

Namočte si do anglické soli nohy

Jestli potřebujete změkčit své paty, i k tomu můžete použít epsomskou sůl. Popraskané paty a kuří oka jsou bolestivými záležitostmi, se kterými je potřeba bojovat. Tím, že budete nohy namáčet ve vodě s hořkou solí, se můžete zbavit suchých a tvrdých pat. Odumřelé kožní buňky budou pryč a navíc sůl obsahuje látky, které bojují proti plísním. Vaše hygiena nohou bude dokonalá. Stačí dát vodu do lavoru, přidat několik lžic epsomské soli a namočit si nohy. Nakonec je otřete do sucha a nezapomeňte na hydratační krém.

Doporučený článek:  Drastické diety jsou zbytečné. Ke štíhlému a zdravému tělu pomůže nejlépe dobré jídlo

Fungovat bude také na černé tečky nebo akné. Mastná pleť netrápí pouze mladé lidí, ale také starší generaci. Právě kvůli mastné pleti se tvoří černé tečky nebo akné. Domácí peeling tak bude nejlepším řešením, co pro svou pokožku můžete udělat. Připravte si masku z hořké soli a přírodního medu. Naneste na obličej, nechte 15 minut působit, pleť bude zářit.

Zdroj: https://www.thesaltbox.com.au/news/7-tips-to-use-epsom-salts-in-your-beauty-routine/