Rady a tipy

Slimáky ze zahrady vypudí skořice a pálivá paprika

Jestli hledáte způsoby, jak se zbavit slimáků nebo jiných nezvaných hostů na zahradě, mohou vám pomoci prostředky, které najdete doma v kuchyni. Nemusíte používat chemické přípravky, abyste se záškodníků zbavili. Můžete si pomoci ekologickými prostředky, které jsou levné. Zkuste například skořici nebo chilli koření, které zamezí tomu, že se budou slimáci a další škůdci vracet.

Proč bojovat proti slimákům?

Proč vlastně slimáci tolik milují saláty a nejen je? Ničí pravidelně naši úrodu a je velmi těžké se jich zbavit, protože většinou vylezou až večer a za deště, takže není šance, že byste je posbírali a odnesli na jiné místo. Samotný vzhled slimáků v mnoha lidech vzbuzuje odpor, proto poradíme, jak na ně, aby se do vaší zahrady už nevraceli. Jsou totiž nejen žraví, ale bohužel se také velmi rychle rozmnožují.

Šneky nebo slimáky můžete vyhnat pomocí jednoduchých metod. Můžete kolem plodin vysadit rostliny, které jim nevoní, nebo kolem nich vysypat koření, přes které se nedostanou. Mohou zničit celou úrodu, pokud se jich rychle nezbavíte. Vůni koření sice lidé milují, ale pro hmyz nebo slimáky může být velmi nepříjemné. Nebudou se chtít vracet do míst, kde jim není dobře.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořice je pro slimáky dráždivá

Pro šneky nebo slimáky bude skořice dráždivým kořením. Proto ji můžete využít v boji proti nim. Kromě toho můžete do skořice přidat také červenou pálivou papriku. Z jejich směsi vyrobíte bariéru, přes kterou se šneci nedostanou a vzdají svůj boj. Bude záležet na tom, jak velkou máte zahradu. Podle toho použijte množství.

Jestli budete chtít využít koření, musíte si vybrat slunečný den, déšť by koření smyl a nestačilo by účinkovat. Jestli se tak stane, budete muset celou kúru opakovat. Smíchejte obě koření dohromady a nasypte je kolem plodin, které chcete chránit. Bohužel vlhké prostředí je právě to, co slimáci milují, proto je nutné počasí sledovat a proces případně opakovat.

Zdroj: https://treehouse.co/us/blog/how-to-get-rid-of-slugs-and-snails-4-effective-methods.html