Vztahy

Sex naší sousedky: Prožíváme ho s ní, aniž bychom o to stáli

Ano, také máme sex, ale vždy s ohledem na to, kde bydlíme a kolik je hodin. Být někde v chatě na samotě, asi by nám bylo úplně jedno, co a kdy děláme. My ale na samotě nežijeme, bydlíme v paneláku a tak bereme ohledy na ostatní. Při stěhování do bytu jsme doufali, že budeme mít podobné sousedy. Skoro se nám to splnilo, až na jednu sousedku. Příjemná, milá paní. Tedy do chvíle, než má se svým partnerem sex.

Nic proti milostným hrátkám partnerů, ale měly by zůstat pokud možno za zdmi vlastní ložnice. Zvláště třeba uprostřed noci, nebo v neděli kolem poledne. Nemáme nic proti výraznějším projevům, ale vše má svoje meze. Sami bychom například uprostřed noci nezačali vysávat, zapínat mixér, nebo si pouštět nahlas hudbu. Víme, jak by to bylo slyšet. A stejné je to se sexem, paní musí být jasné, že sousedy ruší. Nebo to neví? Či je to snad její úchylka, kdy dává svůj sexuální život na obdiv ostatním?

Doporučený článek:  Když to v posteli po svatbě neklape: touhu lze probudit i po letech

Bydlení v panelovém domě má své výhody, ale někdy může být zdrojem nepříjemných situací, zejména kvůli špatné zvukové izolaci. Pokud vaši sousedé vede svůj intimní život hlasitěji, než by vám bylo příjemné, může to být citlivé téma k řešení. Jak tedy takovou situaci řešit s taktem, ohleduplností a zachováním soukromí všech zúčastněných?

Zdroj obrázku: Freepik

1. Osobní komunikace:
Někdy může být přímá komunikace nejefektivnějším řešením. Pokud se však cítíte trapně, můžete se snažit přednést problém obecně, aniž byste vstoupili do podrobností. Například: „Ahoj, v poslední době jsme slyšeli trochu více hluku z vašeho bytu, zejména v noci, což nám trochu ztěžuje spánek. Myslíte, že by bylo možné to trochu ztlumit?“

Doporučený článek:  Po svatbě mizí vášeň a romantika. Vztah zachrání komunikace a snaha obou partnerů

2. Anonymní dopis:
Pokud se vám nechce hovořit o problému přímo, můžete zvážit napsání anonymního dopisu. Měli byste však být ohleduplní a vyvarovat se obviňování.

3. Zlepšení izolace:
Pokud není možné problém vyřešit komunikací, můžete zvážit vylepšení zvukové izolace vašeho bytu. Mohou to být tlusté závěsy, koberce nebo speciální zvukově izolační panely.

4. Využití bílého šumu:
Použití ventilátoru, aplikací s bílým šumem nebo šumících strojů může pomoci maskovat rušivé zvuky a poskytnout vám klidnější spánek.

Doporučený článek:  Tato hvězdná znamení neznají v posteli vášeň

5. Svaz vlastníků jednotek (SVJ):
Pokud je problém chronický a řešení s přímými sousedy nefunguje, můžete se obrátit na SVJ s žádostí o zprostředkování situace.

6. Meditace a relaxace:
V některých situacích je možné, že se problém nebude řešit tak rychle, jak bychom si přáli. V těchto případech může pomoci najít způsoby, jak se sám uvolnit a relaxovat, např. pomocí meditace nebo hlubokého dýchání.

Klíčem je zachování klidu, empatie a snaha o konstruktivní komunikaci. Je důležité si uvědomit, že většina lidí nechce vědomě rušit ostatní a možná si nejsou vědomi svého hluku nebo jeho dopadu na sousedy. Pokud přistoupíte k situaci s pochopením a ohleduplností, můžete nalézt řešení, které bude vyhovovat všem zúčastněným.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek