Domov, Rady a tipy

S únavným žehlením bude konec! Trik s kostkami ledu si oblíbily ženy na celém světě

Kostky ledu se obvykle využívají k chlazení horkých nápojů nebo ke zmírnění otoků. Své místo si však našly i při každodenních činnostech, jako je odstranění žvýkačky z kalhot nebo prohlubní na koberci. Můžete je však použít i při sušení prádla, což zajistí, že oblečení nebude pomačkané.

Jak fungují kostky ledu

Kostky ledu mají mnoho využití, i když jde v podstatě jen o zmrzlou vodu. Používají se také ke snížení otoků nebo tvorby modřin. Další možností je použít je k narovnání záhybu na koberci nebo na tvrdohlavé skvrny. Kostky ledu můžete použít také k žehlení různých druhů tkanin. Díky tomu nebudete ztrácet čas vytrvalým stáním se žehličkou v ruce.

Doporučený článek:  Zatuchlé oblečení zkazí dojem z každého outfitu. Zbavte se ho ihned jednoduchými triky

Použití kostek ledu na žehlení je snadné a nezabere vám žádný čas. Nejprve vložte mokré prádlo do sušičky a poté do bubnu vhoďte několik kostek ledu. Nezapomeňte nastavit zařízení na nejvyšší teplotu a počkejte do konce programového cyklu. Tající kostky ledu budou produkovat páru, která narovná zmačkané oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Trik s kostkami ledu

Tento trik využijete i při sušení ručníků nebo ložního prádla. Musíte se ale ujistit, že buben není přeplněný, protože tehdy budou účinky skoro nulové. Po skončení programu stačí, když věci ze sušičky pěkně rozprostřete nebo rovnou uložíte do skříně. Pokud jste neslyšeli o výše zmíněných využitích kostek ledu, rádi vám je přiblížíme.

Doporučený článek:  Čerstvé klíčky vojtěšky obohatí jarní jídelníček

Pokud například přemisťujete nábytek a na koberci vám zůstaly nevýrazné prohlubně, velmi rychle a efektivně se jich zbavíte, když položíte několik kostek ledu na toto místo. Látku už jen přetřete čistou a suchou houbou. Pokud se vám náhodou přilepila žvýkačka na oblíbený kousek oblečení, vložte kostku ledu do kapsy a položte ji na žvýkačku. Led žvýkačku zamrazí a ta následně ztvrdne. Pomocí špachtle pak už jen žvýkačku jemně vypačte a odloupněte.

Zdroj: https://9now.nine.com.au/the-block/home-hack-ice-cubes-and-dryer-to-steam-out-wrinkles/eba75a97-3af2-4805-8944-52757359e20e