Rady a tipy, Zdraví

Popraskané a suché paty ocení ošetření aspirinem

Nohy mohou popraskat vlivem několika faktorů. Je ale důležité včas zachytit tento problém a co nejdříve ho začít řešit. V některých případech už může být pozdě a pomůže jedině lékař. Za popraskané paty může nejen nevhodná obuv, ale také nedostatek vitaminů nebo nedostatečná péče o nohy. Jaké domácí metody jsou vhodné pro ošetření popraskaných pat?

Jak se zbavit nevzhledných nohou?

Jestli máte popraskané paty, můžete vyzkoušet různé krémy na nohy, které by měly pomoci. Většinou jsou ale plné látek, které nejsou vhodné pro jemnou pokožku. Otevřené rány mohou štípat a pak se objeví ještě další problémy. Proto je lepší zaměřit se na přírodní metody, které vám vylepší stav nohou, a po několika týdnech vás popraskané paty přestanou trápit. Pomoci si můžete například aspirinem.

Doporučený článek:  Toužíte po jemných vlnách bez tepelných úprav? Takto snadno to jde

Jak se vyhnout ošklivým nohám? Aspirin nemusí sloužit pouze v případě, že jste nachlazení. Sníží tělesnou teplotu, ale pomůže také bolavým nohám. Hluboké trhliny se díky němu stanou minulostí. Kromě něj budete potřebovat ještě alkohol. Několik tablet nadrťte a zalijte až 250 ml alkoholu, který by měl mít alespoň 70 %.

Zdroj obrázku: Freepik

Roztok můžete mít připravený během několika dní

Aspirin smíchaný s alkoholem pak nechte stát tři dny na tmavém a chladném místě. Polštářek z gázy namočte do roztoku a přiložte ho na paty. Zajistit ho můžete náplastí nebo obvazem. Následně si nasaďte ponožky a nechte zábal působit celou noc. Ráno si obvazy sundejte a nohy umyjte mýdlovou vodou. Použijte hydratační krém a tento postup opakujte po 15 dní.

Doporučený článek:  Žlutá stuha přiláká do zahrady berušky, které zlikvidují mšice

Po této době budete překvapeni, protože vaše nohy budou hladké a po popraskání nebude ani stopy. Je to jen jeden ze způsobů, jak se přirozeným způsobem zbavit popraskaných pat a bolestí, které s nimi souvisejí. Na internetu ale najdete mnoho tipů, jak se tohoto problému zbavit, ale nezapomeňte, že to může trvat i několik týdnů.

Zdroj: https://cradiori.co/aspirin-and-alcohol-for-cracked-heels/