Rady a tipy

Čistá toaleta je vizitkou každého domova. Domácí prostředky se o ni postarají raz dva

Čištění koupelny a toalety patří mezi činnosti, které nejsou oblíbené pro nikoho. Je totiž zapotřebí nejen kvalitních prostředků, ale někdy také hrubé síly, abychom toaletu vyčistili dokonale. Proto se k tomu hodí prostředky, které máme doma a budou fungovat. Ty z obchodů sice slibují dokonalé výsledky, ale většinou tomu tak není. Jaké domácí budou fungovat na sto procent a ještě ušetříte?

Domácí metody jsou na čištění toalety nejvhodnější

Nevzhledné stopy nebo nepříjemný zápach se z toalety mohou linout velmi snadno. Proto je zapotřebí záchod pravidelně čistit, abyste těmto problémům předcházeli. Na čištění můžete použít mnoho prostředků z obchodu, které slibují, že se toaleta bude lesknout delší dobu. Jednou týdně si ale přeci jen budete muset udělat čas a toaletu vyčistit společně s celou koupelnou.

Doporučený článek:  Šedé mýdlo je přírodním prostředkem pro úklid i proti domácím škůdcům

Jestliže chcete ušetřit peníze i kroky do obchodu, vyplatí se dojít do kuchyně a použít k čištění prostředky, které jsou stále po ruce. Mezi nejoblíbenější čističe toalety pak patří nejen ocet nebo jedlá soda, ale také obyčejná kola nebo další prostředky, které možná pijete nebo používáte denně, jenom ne na čištění a úklid koupelny.

Zdroj obrázku: Freepik

Co můžete na čištění toalety použít?

V toaletě nejdeme mnoho nečistot. Je potřeba ji vyčistit od vodního kamene, který se tvoří každý den. Potřeba je zbavit se také nepříjemného zápachu. Pokud vás je doma hodně, možná bude čištění potřeba i několikrát za týden. Můžete si poradit pomocí octa, který stačí nalít do toalety, a několik minut počkat, až začne působit. Působí dezinfekčně, takže se pak nemusíte bát záchod používat.

Doporučený článek:  Obávané vosy a sršně jsou skutečnou hrozbou. Bojovat s nimi na vlastní pěst nemusí skončit dobře

Jestliže uklízíte toaletu pravidelně, můžete ho nalít jen po stranách záchodu. Pomocí kartáčku na zuby nebo toaletní štětky pak důkladně vyčistěte a máte hotovo. Stejně pak můžete vyčistit také nádržku na vodu, je ale potřeba vodu nejdříve vylít a potom nádržku zase nechat naplnit.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a31407258/how-to-clean-toilet/