Domov, Rady a tipy

Šedé mýdlo je přírodním prostředkem pro úklid i proti domácím škůdcům

Nevíte, jak se zbavit škůdců nebo neodstranitelných skvrn? Možná bude na čase vyzkoušet domácí metody, které jsou nejen účinné, ale hlavně přírodní a šetrné k životnímu prostředí. Vyplatí se tak mít doma prostředky, díky kterým se zbavíte nejen skvrn, ale také škůdců, kteří mohou napadnout kuchyň i rostliny na zahradě. Jaké jsou ty nejlepší?

Šedé mýdlo dokáže zázraky

Co se týče šedého mýdla, používalo se již za našich babiček. Jeho účinky jsou totiž neuvěřitelné. Je tak vhodné ho využívat na všechno, k čemu se hodí, protože je to levný prostředek, který nahradí i několik čističů a dalších chemických prostředků najednou. Ukážeme vám, jak šedé mýdlo využít i trochu netradičním způsobem.

Doporučený článek:  Skoncujte s nepříjemným potem. Přírodní metody fungují lépe než drahé deodoranty

Mýdlo můžete využít na spoustu věcí, jen o tom možná ještě nevíte. Je to produkt, který najdete snad v každé drogerii nebo lékárně. Můžete ho koupit ve formě kostek, a přitom nemusí být šedé, ale najdete i různé barevné varianty. Šedé mýdlo je tu s námi dlouho, ale nahradily ho chemické produkty, které jsou voňavé a působí na zákazníka nejen vůní, ale také dalšími látkami.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč se vyplatí používat šedé mýdlo?

V čem se tak liší šedé mýdlo od těch ostatních? Obsahuje totiž málo složek a nenajdete v něm žádná barviva nebo látky, které škodí alergikům. Můžete ho použít na odstranění odolných skvrn, ale hodit se bude také v případě, že doma najdete mravence nebo moly. Navíc patří mezi antibakteriální prostředky. Je vhodné pro citlivou pokožku, která je často podrážděná.

Doporučený článek:  Drahý prací prášek nechte klidně v obchodě. Mnohem lepší a levnější si snadno vyrobíte sami

Můžete si s ním snadno umýt například vlasy, které jsou nemocné nebo slabé a vypadávají. Je to přírodní lék na vlasy, který usnadní péči o ně. Šedé mýdlo ale může vlasy vysušit, proto používejte i ostatní přípravky, které jim dodají hydrataci. Hodí se například na mytí podlahy, oken nebo rukou, ale také dokáže zregenerovat pokožku.

Zdroj: https://www.treehugger.com/ways-use-bar-soap-4858230