Zdraví

Bolesti kolen mohou mít různé příčiny, lékař navrhne správnou léčbu

Bolesti kolen mohou být velmi nepříjemné, zvlášť pokud vás přepadnou v noci. Pokud to trvá delší dobu, bude nutné zajít si k lékaři, který situaci zhodnotí. Tento problém ale není radno podceňovat, protože se může stát, že vás trápí zdravotní komplikace, kvůli kterým budete hodně omezení. Co znamená ostrá bolest v kolenou v noci? Při odpočinku bychom se přece měli cítit dobře.

Co je příčinou bolesti v kolenou?

Abyste určili příčinu bolesti, je nutné vědět, v jakou dobu k ní dojde. Někdy pacienti uvádějí, že se bolest objevuje hlavně v noci, ale některé lidi zase bolí koleno pouze ve dne. Mohou také nastat chvíle, kdy je bolest dlouhodobá a nezáleží na tom, kdy se rozjede. Co znamenají bolavá kolena večer nebo v noci? Bolesti vnitřního kolena mohou být důkazem několika problémů.

Doporučený článek:  Zázračná aloe dokáže pokožku uzdravit i přirozeně hydratovat. Rozhodně se vyplatí mít rostlinu doma

Revmatoidní artritida, přetížení klubů nebo jiné problémy mohou být dlouhodobého rázu. Jak tedy zabránit bolavým kolenům a jak je léčit, pokud se bolest objeví? U revmatoidní artritidy se jedná o onemocnění, které poznáte podle ztuhlých kloubů. Silná bolest kolene v noci může být projevem právě této nemoci. Některé bolesti mohou být nového rázu. Jestliže si sami chcete určit, o jakou bolest se jedná, nebude to dobrý nápad.

Zdroj obrázku: Freepik

Ortoped pomůže s bolestí kolenou

Jestliže budete chtít navštívit odborníka, měli byste se zaměřit na ortopeda. Ten může provést jak ultrazvukové vyšetření, tak pomoci magnetickou rezonancí. Existují také další způsoby, jak zjistit příčinu bolesti. Jak se ale bolesti zbavit? Budete muset absolvovat kolečko rehabilitací, které mohou trvat i několik týdnů. Poté může lékař zhodnotit, jestli budou ještě potřeba, nebo máte koleno zdravé.

Doporučený článek:  Plíce dostávají každý den zabrat. Od škodlivých usazenin je pročistí tři obyčejné bylinky

Domácí léky na bolest v kolenou mohou také pomoci. Zkuste ledové obklady nebo pomůže, pokud zhubnete. Obezita nebo nadváha mohou být pro klouby velkým problémem. V některých případech ale mohou bolesti přetrvávat a budete se muset spolehnout na léky z lékárny.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/knee-pain/symptoms-causes/syc-20350849, https://medlineplus.gov/ency/article/003187.htm, https://www.cdc.gov/arthritis/basics/rheumatoid-arthritis.html, https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/knee-pain-and-problems, https://www.health.harvard.edu/pain/why-weight-matters-when-it-comes-to-joint-pain