Zdraví

Hladinu cholesterolu sníží úprava jídelníčku, nápomocné jsou především bylinky

Vysoký cholesterol je problémem mnoha lidí po celém světě. Lékaři s tímto onemocněním bojují u mnoha pacientů. Většina lékařů vám doporučí nejen léky, ale hlavně změnu jídelníčku a životního stylu. Vysoký cholesterol (LDL) může vést k ateroskleróze, infarktu nebo mrtvici. Jak se bránit vysokému cholesterolu a snížit ho, aniž byste museli užívat léky s mnoha vedlejšími účinky? Spolehněte se na stravu, koření a bylinky.

Jaké potraviny zvýší hladinu cholesterolu?

Zdravá strava je při snaze o snížení cholesterolu klíčová. Nebezpečné jsou hlavně nasycené tuky ze živočišných zdrojů. Z jídelníčku byste měli vyřadit jídlo jako tučné maso, slaninu, klobásy, tavený sýr, tučné mléko a smetanu, produkty s palmovým olejem, fast food, hotová jídla, žluté sýry, sušenky, hranolky a smažená jídla obecně.

Zdroj obrázku: Freepik

Snižte cholesterol rychle pomocí diety

Každý lékař vám doporučí změnit jídelníček. Dieta je při léčbě vysokého cholesterolu klíčová. Změna se nestane přes noc, ale cholesterol můžete snížit poměrně rychle. Soustřeďte se na zdravou stravu, hodně ovoce a zeleniny, ale také dostatek fyzické aktivity. Pohyb, hydratace a spánek jsou stejně důležité jako jídlo, které každý den jíte.

Bylinky a koření na snížení cholesterolu

Efektivním způsobem, jak snížit vysoký cholesterol, je konzumace bylinek. Artyčokový extrakt chrání játra a zlepšuje činnost žlučníku. Dokáže snížit hladinu LDL a reguluje hladinu cukru v krvi. Podobné účinky získáte také s extraktem z ostropestřce mariánského, který chrání játra a regeneruje jejich buňky, což je velmi důležité pro správnou detoxikaci celého organismu.

Další možností je konzumace určitého koření. Kurkuma, sušený zázvor, kajenský pepř nebo cejlonská skořice by neměly ve vaší stravě chybět. Dokážou snížit hladinu cholesterolu v krvi a můžete je jednoduše přidat do pokrmů, které budete připravovat. Není jednodušší cesty, jak posílit své zdraví, než pomocí obyčejného koření.

Zdroj: https://www.webmd.com/cholesterol-management/diseases-linked-high-cholesterol, https://www.health.harvard.edu/heart-health/11-foods-that-lower-cholesterol, https://medlineplus.gov/howtolowercholesterolwithdiet.html, https://www.medicalnewstoday.com/articles/herbs-to-help-lower-cholesterol-quickly, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4866124/