Krása, Životní styl

Vypadávání vlasů souvisí s naším jídelníčkem, každodenní péčí i stresem

S vypadáváním vlasů mají problém ženy i muži. Setkávají se s tím hodně i ženy po porodu, protože se jedná o jeden z dopadů těhotenství a kojení. Existuje mnoho věcí, co můžete udělat proti vypadávání svých kadeří. Není na tom nic těžkého, ale musíte to dělat pravidelně a dlouhodobě. Jedině tak uvidíte výsledky a budete se vždy těšit nádherným vlasům.

Soustřeďte se na svůj jídelníček

Pro vlasy jsou velmi důležité vitamíny (A, C, D, E, B-komplex) a minerály (zinek, železo, hořčík, omega-3 mastné kyseliny). Z tohoto důvodu musíte myslet na pestrou a zdravou stravu, která vám přinese všechny tyto prvky. A nepomůže to jen vašemu účesu, ale také zdraví celého těla. To samé platí také pro hydrataci. Pijte denně dost čisté vody a zbavíte se mnoha potíží.

Doporučený článek:  Přehnaná hygiena škodí. Každý den stačí mýt jen tři místa na těle

Šetrné produkty a péče o vlasy

Šampony a kondicionéry, které se skládají hlavně z přírodních složek, jsou vždy nejlepší volbou. Odstraňte chemické produkty ze své koupelny a hned budete mít krásnější, zdravější i bohatší účes. Vyhýbat byste se měli také odbarvování nebo barvení příliš často, stejně jako používání žehličky, kulmy nebo fénu. Jednoduše se ke svým vlasům chovejte hezky a omezíte jejich vypadávání.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyhýbejte se stresu i chemii

Není žádným překvapením, že vaše duševní pohoda ovlivňuje celé vaše tělo. Vlasy nejsou žádnou výjimkou, a proto můžete očekávat větší vypadávání v období, kdy máte v životě více stresu a starostí. Zkuste meditace a odstraňte ze svého života co nejvíce stresu. Budete nejen spokojenější, ale také krásnější. A vyhýbejte se také chemii, a to nejen u produktů na vlasy, ale také u jídla a pití.

Doporučený článek:  Ne každý jeho vůni snese. V oblasti kosmetiky ale droždí vyhrává na plné čáře

Péče o pokožku hlavy je součástí úspěchu

Na trhu najdete speciální pomůcky, kterými si můžete masírovat pokožku hlavy. Jsou měkké a měli byste je používat pravidelně. Nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena. Pomohou se zdravím pokožky a díky tomu i s bohatším růstem vlasů. Používat můžete také speciální oleje, které vyživují pokožku i samotné vlasy a omezují vypadávání vlasů.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hair-loss/symptoms-causes/syc-20372926