Krása

Pleť i vlasy potřebují během zimy speciální ochranu a péči

Zimní měsíce jsou pro vlasy i pokožku vždy velkou výzvou. Chladné počasí, mrazivé teploty a suchý vzduch pleti rozhodně neprospívá. Jestli je chcete ochránit a užít si i během této části roku nádherného a zdravého těla, musíte dodržovat pár základních pravidel. Poradíme vám, jak se o vše správně starat, aby vám dělaly neustále radost.

Chraňte tělo proti mrazu

V první řadě byste měli používat ochranné krémy, oleje nebo kondicionéry na vlasy. Měly by obsahovat vyšší podíl tuku, který bude chránit pokožku na hlavě. Hydratační krémy byste během zimy měli používat na obličej i na ruce. Stejný postup použijte také u pokožky na hlavě. Také tato část vašeho těla potřebuje během zimy větší hydrataci.

Doporučený článek:  Před mačkáním pupínků dermatologové varují. Akné pouze zhorší a způsobí nevzhledné jizvy

Hydratace je jednou z klíčových věcí, na které si musíte v zimě dávat velký pozor. Kupte si kvalitní hydratační krémy nebo oleje. Dívejte se hlavně na složení. Musí obsahovat kyselinu hyaluronovou a glycerin. Vždy se soustřeďte na přírodní produkty, které nedráždí pokožku a poskytnou vám tu nejlepší hydrataci. Takové produkty nesmí chybět v žádné výbavě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jemný peeling pro pokožku

Pro peeling zvolte velmi jemné produkty. Hlavně citlivá pokožka bude velmi náchylná k podráždění. Dávejte si pozor na to, jaké produkty používáte a zároveň i na její aplikaci. Peeling nesmíte používat příliš často. A nesmíte také zapomínat na aplikaci hydratačního krému po každém použití peelingu.

Doporučený článek:  Domácí kosmetika z aloe vera je velmi snadná na výrobu, její účinky jsou k nezaplacení

Teplota vody je velmi důležitá

V zimě byste neměli používat na vlasy, obličej ani tělo příliš horkou vodu. Otevírá totiž póry a může pokožku vysušit. To je to poslední, co v tomto ročním období potřebujete. Místo toho si užijte krátkou a teplou (ne horkou) sprchu. Po sprše pokožku jemně osušte čistým ručníkem. Nesmíte příliš třít, abyste ji nepoškodili. Díky tomu budete mít pokožku zdravou a krásnou i během zimy. Jak pleť chráníte vy?

Zdroj: https://experiencelife.lifetime.life/article/10-tips-to-keep-your-skin-and-hair-healthy-this-winter/