Rady a tipy

„Málem jsme v létě zase jeli do Chorvatska. Potom jsme našli, za kolik se prodává dovolená jinde,“ říká rodina z Prahy

Když se člověk nechá zlákat oblíbenými a tradičními destinacemi, může si snadno nechat utéct skvělé nabídky jiných koutů světa. To se nám přesně stalo. V hlavě nám každý rok znělo jenom: „Chorvatsko, znovu a znovu!“ Ale tento rok byl jiný. Podívali jsme se hlouběji do nabídek cestovních kanceláří a agentur a zjistili, jak moc nás vlastně stála naše věrnost klasické destinaci.

Luxus za „lowcost“

Představa o dovolené v Chorvatsku s vlastním autem, ubytováním v apartmánu a vařením si našich jídel nám přišla jako skvělý nápad. Přece jen, co by mohlo být špatné na ceně 20-30 tisíc za „lowcost“ dovolenou? Jak jezdíme pravidelně, jasně jsme pozorovali, že se ceny rok od roku zvyšují. Ale brali jsme to jako běžnou, akceptovatelnou věc. Ale pak nás napadlo: Co když se podíváme jinam?

Doporučený článek:  Jedlá soda zbaví zahradu škůdců i plevelu

Otevřeli jsme si oči

Přiznáme se, že vždy jsme považovali Chorvatsko za geograficky, ale hlavně i dostupné místo pro dovolenou. Ale po bližším prozkoumání jiných možností bylo zřejmé, jak jsme byli v našem pohledu omezeni. Kritéria byla jasná:

  • Hlavní sezona,
  • 2 dospělí,
  • letecká doprava,
  • vše zahrnuto,
  • alespoň tříhvězdičkový hotel.

Měli jsme pocit, že na takovou dovolenou dáme minimálně 50 tisíc. Tedy, alespoň jsme si něco takového roky mysleli a vůbec nás nenapadlo, podívat se jinde. Prostě Chorvatsko bylo jasná volba a cenově nám to vycházelo. Ale potom přišel šok.

Doporučený článek:  Přebytečná kávová sedlina nemusí skončit v koši. Snadno z ní vyrobíte pečující mýdlo
Zdroj obrázku: Freepik

Překvapivé objevy

Zpočátku to vypadalo jako omyl v našem vyhledávání. Ale nebyl. Turecko? Pouze 11 500 Kč za osobu. Egypt? Jen 14 000 Kč. Výčet ale pokračoval – Tunisko, Řecko, Bulharsko, vše za mnohem méně, než jsme čekali. Za částky v rozmezí 15 – 16 tisíc.

Celková cena? Mnohem méně než v Chorvatsku. A to s luxusem all-inclusive stravování, skvělým jídlem a pitím. Najednou nám bylo jasné: Proč jsme se dříve nesnažili hledat něco nového? Byli jsme hloupí, teď už to víme.

Doporučený článek:  Základem křehkého těsta jsou tři ingredience. Správný postup vytvoří dokonalý dezert

Lepší pozdě než nikdy

Takže ano, trochu nás to mrzí. Ale raději později než nikdy. Teď víme, že svět je plný úžasných míst k objevování a že je čas rozšířit naše obzory. Už se nemůžeme dočkat, kam nás příští dovolená zavede! A že bychom jeli na to stejné místo? To určitě ne, co když je to jinde lepší a ještě levnější?