Móda, Rady a tipy

Pivo pomůže obnovit tmavou barvu oblečení

Pokud si všimnete, že vaše oblečení vybledlo a nevypadá jako dřív, existuje snadný způsob, jak mu vrátit původní krásu. Oblíbený a snadno dostupný nápoj vám v tomto úkolu velmi pomůže. Naučte se používat pivo na praní a znovu si díky němu vychutnejte intenzivní barvy svých oblíbených kousků.

Pivo na praní prádla

Pivo lze s úspěchem považovat za produkt, který přirozeně způsobuje tmavnutí barvy. Jeho schopnosti by měli využít lidé, v jejichž šatníku převládají tmavé barvy, jako je tmavě modrá, fialová, tmavě šedá a samozřejmě černá. Pokud se tedy rádi oblékáte právě do takových odstínů, jednoduchý pivní trik vám umožní udržet jejich svěží vzhled a ochránit je před vyblednutím.

Doporučený článek:  Letošní trendy v manikúře se nesou v duchu přirozenosti

Osvěžující pivní lázeň si můžete snadno připravit v pohodlí vlastní koupelny a nebudete muset používat drahé chemikálie. Připravte si velkou mísu a smíchejte v ní pivo a vodu ve stejném poměru. Postupujte opatrně, abyste nevytvořili příliš mnoho pěny. Namočte oblečení do této směsi na několik hodin. Dbejte však na to, aby byl materiál ponořen celý. Poté je normálně opláchněte a vyperte v pračce.

Zdroj obrázku: Freepik

Prevence je lepší než léčba

Pokud se budeme o své oblečení řádně starat, bude nám sloužit dlouho a nebudeme ho muset zachraňovat. Tmavé oblečení je obzvláště náchylné k vyblednutí. Proto je lepší vyhnout se vysokým teplotám a zvolit raději šetrný režim praní. Při sušení na zahradě nebo na balkoně by se tmavé oblečení nemělo sušit na přímém slunci.

Doporučený článek:  Chuti domácího rajčatového pyré se žádné z obchodu nevyrovná. Jeho příprava je přitom snadná

Hlavním krokem k ochraně oděvů je dodržování pokynů, které výrobci uvádějí na štítku oděvů. V množství každodenních povinností se však často stává, že těmto doporučením nevěnujeme pozornost a při praní prádla používáme vyšší teplotu, než bychom měli. Důležitá je také frekvence praní, i když je těžké ho snížit a chodit ve špinavém oblečení. Existují také silné prací prostředky, které ovlivňují vlákna a jejich barvu.

Zdroj: https://shoutbabble.com/5-effective-ways-to-prevent-black-jeans-from-fading/