Zdraví

Při péči o obličej hraje roli také kvalita ručníku

Většina z nás používá stejný ručník na obličej i na tělo. To je ale obrovská chyba, která může způsobit předčasné stárnutí pokožky. Možná si to ani neuvědomujete, ale na obličej si nanášíte obrovské množství nečistot. To pro vaši pokožku bude mít velmi negativní účinky. Myslete na to, že jsou ručníky plné bakterií, a vyčleňte si jeden, který bude jen na obličej. Co mohou způsobit bakterie z ručníku?

Akné a rychlé stárnutí pleti

Ručníky většinou máme v koupelně a utíráme si do nich celé tělo. Kvůli tomu jsou líhništěm bakterií, plísní a vlhkosti. A to všechno si potom nanesete na obličej. Máte-li na obličeji akné, používání stále stejného ručníku může být jednou z příčin. Každý den používejte nový ručník a soustřeďte se na správnou hygienu a péči o pokožku.

Doporučený článek:  Nejen kašel a horečka. Chřipku provází i jiné příznaky, některé přetrvají týdny

Žádná žena nechce mít brzy vrásky. Předčasné stárnutí pleti je dalším důsledkem toho, že používáte špinavý ručník. Na pokožce mohou vzniknout malé oděrky, které budou náchylné k infekcím a tvorbě vrásek. To je hlavní důvod, proč byste měli používat na obličej jiný ručník než na tělo. Tímto způsobem může totiž vaše pleť zestárnout o desítky let!

Zdroj obrázku: Freepik

Podráždění a mastnota pokožky

Každý z nás má jiný typ pleti. Pokud máte citlivou pokožku, používání ručníku na obličej není vhodnou volbou. Většina typů textilie je pro naši pleť příliš tvrdá a snadno ji poškodí. Můžete se potom potýkat se zarudnutím nebo podrážděním. Máte-li hodně citlivou pleť, může vás obličej dokonce pálit nebo budete mít pocit, že máte pokožku nepříjemně napnutou.

Doporučený článek:  V létě potřebuje pokožka specifickou péči

Hrubé ručníky odstraňují z pokožky přirozený maz, který naše pleť potřebuje pro své zdraví. Kvůli tomu začnou mazové žlázy produkovat mnohem více mazu a vaše pleť bude během chvilky mnohem mastnější. To rozhodně nechce nikdo z nás. Měli byste se proto tomuto postupu vyhnout nebo zvolit hodně měkký ručník, pravidelně ho měnit a správně o něj pečovat při praní.

Zdroj: https://www.allure.com/story/do-you-need-face-towel