Rady a tipy

Domácí tipy, jak se vypořádat s prvními šedinami

Starší lidé, ale často i poměrně mladí si mohou klást otázku, jak se zbaví šedivých vlasů. Existuje mnoho způsobů, jak si s tímto problémem poradit. Některé jsou založeny na chemickém barvení a jiných invazivních kadeřnických postupech, jiné jsou přírodní a lze je snadno aplikovat doma.

Prevence šedivých vlasů

Je třeba připomenout, že ztráta pigmentu vlasů se urychluje, když nepoužíváme správně vyváženou stravu, trávíme mnoho času na slunci nebo často používáme chemické vlasové přípravky. Vitamin B má příznivý vliv na naše vlasy. Posiluje je a fixuje jejich pigment, který zabraňuje šedivění. Předčasné šedivění v mladém věku proto může postihnout lidi, kteří jedí nedostatečně – například žijí na dietě rychlého občerstvení. Takže stojí za to sáhnout po produktech bohatých na tento vitamín.

Doporučený článek:  Skvrny od ovoce zmizí díky žlučovému mýdlu, octu a horké vodě

Mezi produkty s obsahem vitamínu B patří maso, játra, banány, brambory, ořechy a obiloviny. Můžeme jej také doplnit ve formě tablet. Kromě posilování vlasů vitamíny skupiny B urychlují a stimulují produkci melaninu. Chceme-li se vyhnout dalšímu barvení, můžeme si doma připravit vhodnou masku na šedivé vlasy. Dočasně obnoví barvu vlasů a dodá jim výrazný odstín a zdravý vzhled.

Zdroj obrázku: Freepik

Masky pro šedivé vlasy

Tato maska ​​se skládá z vajec, ořechů a rozmarýnu. Po smíchání těchto složek aplikujeme masku na vlasy. Pravidelné používání zlepší jejich stav a překryje šediny. Oplachy jsou dobrým řešením pro oddálení šedivění a maskování již šedivých vlasů. Mezi nejoblíbenější oplachy patří káva, čaj, ořechové listy, heřmánek s citrónem, máta, kurkuma s heřmánkem a nakonec šalvěj.

Doporučený článek:  Připálit žehličku je snadné. Doma najdete prostředky, díky kterým bude znovu dokonale čistá

Pokud už se vám však šediny objevily, nedělejte si z toho těžkou hlavu. Je to přirozená součást života. Pokud se však s šedinami necítíte dobře, můžete si jednoduše vlasy nabarvit. K barvení vlasů lze použít i jiné prostředky než jen klasické barvy na vlasy, které používají kadeřníci. Vlasy si dokážete nabarvit také pomocí papriky nebo ořechových skořepin. Tyto metody však nebudou mít tak dlouhodobý účinek jako chemické barvy na vlasy.

Zdroj: https://makeupandbeauty.com/ways-cover-gray-hair-without-dye/