Rady a tipy, Zdraví

Domácí repelent udrží hmyz v bezpečné vzdálenosti

Jaro a léto jsou ve znamení nejen vysokých teplot, slunce nebo prázdnin, ale především komárů, klíšťat a dalšího otravného hmyzu, který vylézá hlavně večer, kdy si chceme odpočinout na terase nebo na zahradě a užít si zábavný večer s přáteli. Proti hmyzu se můžete snadno chránit například pomocí repelentů. Jestliže ale nechcete utrácet peníze za kupované, můžete si je snadno vyrobit doma.

Chraňte se co nejpřírodněji

Komáři a klíšťata dokážou otrávit celý večer. Stačí rozsvítit a komáři se kolem vás budou pohybovat tak dlouho, dokud nekousnou nebo dokud se do nich netrefíte. Vysadit na zahradě můžete rostliny, kterými zabráníte tomu, že budou zrovna vás obtěžovat. Vhodné je také potírat se repelenty, které zamezí tomu, že se do vás klíště nebo komár pustí.

Doporučený článek:  Štěnice se dobře skrývají, odhalit je není snadné

Bohužel většina kupovaných sprejů nebude fungovat natolik, aby vás skutečně ochránila. Proto si můžete repelent vyrobit doma. Není na tom nic těžkého, víte, jaké suroviny jste použili, a můžete je tedy bezpečně nastříkat také na děti nebo na domácího mazlíčka, který chodí pravidelně ven. Jak takový repelent vyrobit?

Zdroj obrázku: Pixabay

Dávejte si pozor, klíšťata mohou přenášet nebezpečné nemoci

Nejen kvůli tomu, že po kousnutí zůstávají místa rudá a podrážděná, ale hlavně kvůli svému zdraví byste se měli chránit. Komáři, stejně jako klíšťata, mohou přenášet nemoci, které mohou být v některých případech i smrtelné. Proto se naučte vyrobit repelenty, které jsou účinné. Můžete k tomu využít sílu bylinek, jako je levandule, rozmarýn nebo dalmatská chryzantéma.

Doporučený článek:  Při sběru hub je důležité rozpoznat jedovaté druhy

Můžete si pořídit éterické oleje, které stačí přidat do obyčejného. Nalijte směs do rozprašovače a v podstatě máte hotovo! Je to velmi jednoduché a pomocí bylinek to opravdu zvládnete. Rostliny si také můžete vysadit na zahradě nebo na balkon do truhlíku. Pokaždé, když pak budete večer relaxovat, vás už nebude rušit otravné bzučení.

Zdroj: https://www.riwhomespa.com/blog/make-your-own-natural-insect-repellent-using-essential-oil/