Domov, Móda, Rady a tipy

Staré punčocháče je chyba vyhodit. Inspirujte se chytrými triky, které usnadní každodenní život

Punčochy při nošení snadno roztrhneme, udělají se na nich oka nebo jsou jednoduše příliš vytahané. Většina žen se je v takové chvíli rozhodne vyhodit. To je velká chyba, kterou byste nikdy neměli dělat. Staré a roztrhané punčocháče vám totiž mohou hodně pomoci při péči o domácnost. Ukážeme vám, jak je využít naplno předtím, než je budete muset doopravdy hodit do koše.

Pomocník při úklidu

Staré punčocháče (nebo černobílé noviny) jsou ideální na vyleštění oken, zrcadel a dalších povrchů. Zapadly vám šperky za pohovku nebo postel a chcete je dostat bezpečně ven? Nasaďte punčochu na vysavač a jednoduše je vysajte. Nemusíte se obávat, že byste je vysáli, a přitom je budete mít znovu k dispozici. Většina hospodyněk je ale využívá hlavně při mytí oken, protože šetří hodně času a úsilí při leštění skla.

Domácí repelent a osvěžovač vzduchu

V šatní skříni byste měli mít vždy sáček s bylinkami, které budou odpuzovat moly i další škůdce od vašeho oblečení. Navíc vám skříň i domov krásně provoní. Místo látkového sáčku můžete využít staré punčochy. Udělejte z nich malý sáček a vložte do něj levandule nebo jiné byliny, které chcete v interiéru použít na ochranu i pro krásnou vůni.

Zdroj obrázku: Freepik

Efektivní ochrana před hmyzem

Ze silonových punčoch si můžete vyrobit také levnou síť proti hmyzu. Stačí jich pár sešít dohromady a natáhnout do okna. Potom už se nebudete nikdy obávat rozsvítit večer a nebudete mít doma problémy s komáry ani mouchami. Podobných tipů na využití punčocháčů existuje mnoho a využít je můžete také na zahradě jako síto.

Jednoduchý prostředek na čištění štětců na kosmetiku

Pomocníky, které používáte pro nanášení make-upu, musíte pravidelně čistit. Použít k tomu můžete právě staré punčocháče. Silonky natáhněte na hrdlo sklenice a připevněte gumičkou. Potom stačí štětce namočit do teplé vody a přejíždět po silonkách, dokud nebude štětec dokonale čistý. Díky tomuto postupu se zbavíte škodlivých bakterií a nečistot, které mohou poškodit vaši pleť.

Zdroj: https://www.1millionwomen.com.au/blog/8-things-do-old-tights-and-stockings/