Rady a tipy

Domácí masky posílí vlasy a vrátí jim zdraví a lesk

Různé povětrnostní podmínky, stres ani znečištěné ovzduší vlasům neprospívá. Časem jsou vlasy stále matnější, sušší a lámavější. Naštěstí existují přírodní a osvědčené domácí triky, které stav vlasů znatelně zlepší a zmírní i jejich vypadávání. Jedním z receptů je maska z poloviny jogurtu, jednoho vejce, banánu, lžičky citronové šťávy, oleje s vitamínem E a čtyř kapek čajovníku. Na vlasech ji nechte působit 15 minut.

Olej a aloe vera

Krásné vlasy vám zajistí i maska ze lžíce jojobového oleje a lžíce medu, které zahřejete v mikrovlnné troubě. Pak přidejte lžíci gelu z aloe vera, rozšlehané vejce a pět kapek šalvějového oleje. Smíchejte a výslednou hmotu naneste na vlhké vlasy. Nechte dvě hodiny působit, poté důkladně opláchněte a umyjte šamponem.

Výživnou masku připravíte i z obyčejného kondicionéru, do kterého přimícháte olej, například ricinový. Naneste na vlhké vlasy, přikryjte igelitem a nechte působit. Pak umyjte šamponem. Na vlasy má blahodárné účinky i kokosový olej. Stačí ho rozehřát a před mytím vetřít do pokožky hlavy. Hlavu pak zabalte do fólie a ručníku a nechte působit nejméně dvě hodiny, ideálně i přes noc.

Zdroj obrázku: Freepik

Žloutek s citronem vlasy změkčí

Ke změkčení a vyhlazení vlasů smíchejte žloutek, lžičku citronové šťávy a lžíci olivového oleje. Naneste na suché vlasy a nechte hodinu působit. Pak opláchněte šamponem. Vlasy se budou krásně lesknout i po masce z poloviny rozmačkaného avokáda, lžíce medu, půl lžíce oleje a lžičky citronové šťávy.

Pružnějších vlasů dosáhnete se sezamovým nebo sójovým olejem, do kterého přimícháte šest kapek levandulového, santalového a vavřínového esenciálního oleje. Používejte ho na vlasy 15 minut před mytím. Pomůže vám i lžíce želatiny rozpuštěná ve třetině šálku horké vody. Tu pak stačí opláchnout vlažnou vodou. Dalším trikem je maska z vyšlehaného bílku, do kterého přidáte trochu jogurtu, nebo maska z 20 jahod, dvou lžic medu a dvou lžic olivového oleje.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/hair/homemade-hair-masks-for-hair-growth-49781.html