Krása

Citronová šťáva projasní pokožku, vlasy zesvětlí a zbaví lupů

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale sklenice citronové šťávy může velmi pozitivně ovlivnit vzhled vaší pokožky. Citronová šťáva používaná k péči o pleť a vlasy vám zajistí zdravý a mladistvý vzhled. Jde o skutečný zázrak, který si můžete velmi jednoduše připravit doma. Je to snadné a výsledky jsou neuvěřitelné! Na co ji můžete používat?

Citronová šťáva na jizvy, změny barvy a akné

Citronová šťáva vám může velmi jednoduše pomoci, když se chcete zbavit jizev nebo zabarvení kůže. Jednoduše si umyjte obličej každé ráno a večer tonikem s citronovou šťávou a zbavíte se zánětlivých jizev. Potřebovat budete jen vodu a půl citronu. Šťávu vymačkejte do vody, nechte půl hodiny odstát a poté si pomocí vatového tamponu touto směsí umyjte celý obličej.

Doporučený článek:  Akné může mít několik příčin. Řešením je úprava jídelníčku i správná péče o pleť

Citronová šťáva je také skvělá pro odstranění odumřelých kožních buněk nebo na akné. Citron má antibakteriální a regenerační vlastnosti, takže vám s tímto problémem pomůže. Stačí, když si budete oplachovat obličej tonikem na bázi citronové šťávy. Zbavíte se nejen akné, ale také vám pomůže s mastnou a smíšenou pletí, která má sklony k maštění.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva na vlasy

Citronovou šťávu lze použít také jako přírodní odbarvovač vlasů, pokud si je chcete zesvětlit. Nejlépe funguje na přirozeně blond vlasy, které chcete mít světlejší. Na tmavých vlasech efekt vidět nebude. Smíchejte 1/2 sklenice vody a 1/2 sklenice citronové šťávy. Nalijte do lahve s rozprašovačem a postříkejte vlasy po celé délce. Nechte usušit na slunci a poté si vlasy umyjte.

Doporučený článek:  Silné a krásné vlasy jsou ozdobou ženské krásy. Čtyři produkty se o ně postarají přirozeně

Další možností, jak využít citronovou šťávu, je boj s lupy. Do pokožky stačí jemně vetřít šťávu z poloviny citronu. Jemná masáž bude posilovat vlasové folikuly. Nechte působit po dobu 30 minut a poté citronovou šťávu opláchněte a vlasy si umyjte jako obvykle. Proces opakujte dvakrát týdně a dočkáte se nejlepších výsledků s minimálním úsilím.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-lemon, https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-old-scars, https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0254629915003610, https://www.healthline.com/health/lemon-for-hair