Životní styl

„Žhavý románek s Egypťanem mě stál nejenom iluze, ale také nemalé peníze,“ smutně přiznává Jiřina

Na dovolenou dnes můžeme vyrazit doslova do celého světa. Měli bychom si ale dávat velký pozor na to, jak se tam chováme. Příjemné počasí, nějaký ten alkohol a najednou se nám zcela zatemní mozek. A to může skončit pořádným průšvihem.

Příjemné teploty, nízké ceny, zajímavý podmořský život, památky, historie, kultura… No a také muži, kteří to s evropskými ženami prostě umí. I já jsem jim podlehla. Tedy, lépe řečeno, naletěla. Teď už dobře vím, že jsem nebyla ani první, ani poslední. A jsem ráda, že jsem neskončila ještě hůř.

Hotelový personál

Roznáší jídlo, nápoje, sklízí ze stolu, míchají drinky, starají se o pláž… Tam všude narazíte na mladé, často dobře vypadající egyptské muže. V Evropě by si mě nikdo v podobném věku ani nevšiml, ale tady to bylo jiné. Začali se kolem mě doslova motat, povídat si, dělat mi komplimenty. Bylo mi to velmi příjemné, že je o mě jako o ženu v pokročilém věku pořád zájem.

Doporučený článek:  5 tipů proti jarní depresi: špatná nálada zmizí a tělo nakopne nová energie

Podlehla jsem

Nevím, čím to bylo, ale jednomu z nich jsem doslova podlehla. Tvrdil mi, že se do mě zamiloval, a já to cítila podobně. Vůbec jsem nepřemýšlela nad věkovým rozdílem, nad odlišnou kulturou nebo nad tím, že jsem jenom na dovolené a žádné větší románky bych si začínat neměla. Veškerá racionalita šla stranou.

Dokonalá dovolená

Když byl v práci, dělal vše pro to, aby se mi mohl věnovat. Když měl volno, trávili jsme čas společně. Vypadalo to na dokonalou dovolenou, kterou nikdy nic netrumfne. Sliboval mi lásku, společné bydlení, společný život v Egyptě, v Hurghadě u moře. Dny se mi krátily a já začala přemýšlet nad tím, že se mi nechce domů.

Doporučený článek:  Prášky na spaní jsou zbytečné. Dobře usnout pomůže zdravá a vyvážená večeře

Jenom zářez

Dny mé dovolené se postupně chýlily ke konci. Už jsem byla rozhodnutá, že hned po návratu do ČR koupím letenku a poletím za mým milovaným. Najednou ale přišlo vystřízlivění – nikde nebyl k nalezení. Manažer hotelu mi sdělil, že má volno. Telefon mi nezvedal, na zprávy nereagoval. Chvíli mi bylo smutno, ale potom jsem začala odkrývat krutou realitu.

Byla jsem pro něho jenom další zářez, další turistka, se kterou si mohl užít. A která mu financovala trávení volného času – ano, vše jsem platila, protože dle jeho slov ještě nedostal výplatu. Teď už vím, že tenhle románek byla obrovská chyba, a jistě nejsem jediná, která kouzlu místní exotiky podlehla. A co jsem si z toho odnesla? Do Egypta už nikdy!

Doporučený článek:  5 zlozvyků, které kradou krásu: přestaňte s nimi ještě dnes, vaše pleť vám poděkuje

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek