Krása, Stravování, Životní styl

5 zlozvyků, které kradou krásu: přestaňte s nimi ještě dnes, vaše pleť vám poděkuje

Každý touží po mladistvém vzhledu, proto lidé podstupují kosmetické a masážní procedury, kupují drahé krémy, aby vypadali svěže. Někdy však ani to nestačí, objeví se vrásky, kůže má šedý odstín a je povislá. Jak je to možné? Na vině může být některý z pěti nejčastějších zlozvyků, které přidávají roky navíc. Které to jsou a proč je vhodné se jich zbavit?

Zdravá strava jako základ

Proč někdo vypadá v šedesáti letech o deset let mladší? Samozřejmě roli hraje genetika, ale také zdravý a vyvážený jídelníček. Pro krásnou a svěží pleť se doporučuje konzumovat dostatek zeleniny a ovoce, vhodné jsou luštěniny nebo olivový olej, který se používá nejen při vaření, ale též při péči o pokožku. Povzbuzením pro pokožku jsou též ořechy, jablka, švestky nebo hroznové víno, ze zeleniny pak špenát nebo saláty. Elasticitu pokožky zlepšuje pravidelný a každodenní pohyb. A jaké nešvary naopak stav kůže zhoršují?

Doporučený článek:  Stačí čtyři minuty a tuk na stehnech začne mizet. Dejte si po Vánocích pořádně do těla

Přílišné opalování

Dermatologové opakují mantru o opalování každoročně, přílišné opalování na sluníčku nebo v soláriu způsobuje předčasné stárnutí pokožky a vede ke vzniku dalších pih, takzvaných pavoučích žilek i vrásek.

Nadbytek soli ve stravě

Buňky stárnou mnohem rychleji, když je v těle příliš soli. K tomuto závěru došli vědci z Georgia Regents University, kteří zkoumali chromozomy a jejich reprodukci v buňkách.

Zdroj obrázku: Freepik

Cukr na kráse nepřidá

Obdobně jako sůl i cukr je morem dnešní doby, protože je ho ve stravě příliš. Nadbytek sacharidů pak vede k likvidaci kolagenu a elastinu, látek, které jsou zodpovědné za elasticitu pokožky. Důsledkem mlsání jsou kila navíc i ochablá a povislá pokožka.

Doporučený článek:  Zarudlá pokožka má snadné řešení. Hlavní je objevit příčinu, mnohdy pomůže malá změna

Šedá a povislá pokožka kvůli kouření

Jaká je pleť kuřáků? Povislá, šedavá a vrásčitá. Dlouhodobé kouření zhoršuje stav pleti, vede k rozvoji váčků pod očima a zvrásnění v oblasti očí. Nikotin navíc způsobuje závislost a různé druhy rakoviny.

Alkohol dehydratuje pokožku

Občasná sklenka alkoholu neublíží, ale pravidelná konzumace má velký dopad na zdraví, protože alkohol se odbourává v játrech a ledvinách, kterým škodí. Alkohol také dehydratuje tělo včetně pokožky, při požití 250 mililitrů alkoholického nápoje se vyloučí až 600 mililitrů moči. Pro krásný vzhled se proto doporučuje omezit konzumace alkoholických nápojů a dostatečná hydratace.

Zdroj: https://www.webmd.com/beauty/features/bad-skin-habits