Móda

Vlasy jsem si obarvila doma. V hlavě mi proběhlo, kolik peněz jsem zbytečně platila kadeřnici

Odhodlala jsem se a vlasy si poprvé obarvila doma. V tu chvíli jsem začala litovat. Ne kvůli výsledku – ten byl skvělý. Ale kvůli tomu, že jsem to neudělala dříve. V podstatě celý svůj život jsem si nechávala vlasy barvit v kadeřnictví. Až teď jsem to na popud několika kamarádek zkusila doma.

Hodně drahá služba

Já chápu, že některé kadeřnice používají jiné a dražší barvy na vlasy. Chápu také to, že je to jejich živnost a chtějí si vydělat. Rozumím i tomu, že musí platit energie, pronájmy a daně. Přesto ale, když vezmu v potaz čas, který mi domácí barvení trvalo a připočítám k tomu i barvy, začínám přemýšlet o tom, jak velkou měla moje poslední kadeřnice marži. A nejenom ona, ale vlastně každá kadeřnice, kterou jsem za svůj život měla.

Doporučený článek:  Černá sluší každému. Když se ale z černé stává šedá, je nejvyšší čas zakročit

Barva za 150 Kč

Nejsem žádná topmodelka, abych musela mít nutně to nejlepší. Ale i kdybych si to koupila, mám barvu na vlasy za částku, která je kolem 300 Kč. Já šla řekněme zlatou střední cestou a koupila si barvu na vlasy za 150 Kč. Nejednalo se o žádnou výjimečnou slevovou akci, ale normální cenu. Už při koupi jsem si říkala, co tedy u mé kadeřnice vlastně stojí tolik.

Zdroj obrázku: Freepik

Výsledek je dobrý

Stále ve mně trochu hlodalo to, že po kadeřnické péči bude výsledek barvení o poznání lepší, než když si vlasy obarvím doma. Ale nebylo tomu tak. Po domácím barvení s barvou za 150 korun musím říct, že je výsledek dobrý. A já hned začala počítat, kolik desítek tisíc jsem zbytečně nasypala všem kadeřnicím za něco, co zvládnu doma. Stejně jako mé kamarádky, které mě na tuto cestu postupně nasměrovaly.

Doporučený článek:  Pět kroků ke krásným nehtům: znovu získají pevnost a budou zářit zdravím

Jen na stříhání

Do kadeřnických salonů budu chodit i nadále, ale určitě ne na barvení. Pouze na stříhání. To doma nezvládnu a v něm nějakou přidanou hodnotu vidím. Ale v barvení, to rozhodně ne. Změnu barvy, co udělá kadeřnice, totiž zvládnu bez problémů taky. Nevidím důvod, proč bych za to měla někomu platit, když je výsledek víceméně stejný.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek.