Zdraví

Ulevte trávení přirozenou cestou. Bylinky a koření pomáhají člověku od nepaměti

Mnoho z nás určitě občas trápí bolesti žaludku – může se to stát po špatném jídle nebo pokud jste jídla snědli příliš mnoho. Nemusíte ale své tělo trápit léky proti bolesti, protože si můžete pomoci přírodními prostředky, které seženete v kuchyni. Jsou levné a snadno k dostání. Co může způsobit bolesti břicha a jak se jich rychle zbavit?

Po těžkém nebo velkém jídle můžete trpět

Jestli jste se přejedli, mohou vám pomoci lístky čerstvé bazalky. Bazalka má totiž skvělé účinky na žaludek. Analgetický účinek najdete také v hřebíčku. Při bolestech žaludku pak můžete vyzkoušet také černý čaj, do kterého přidejte lžičku hřebíčku. Zlepšíte trávení a bolesti žaludku postupně ustanou. Jestli chcete rychle trávit, měli byste si dávat hlavně teplá jídla.

Doporučený článek:  Nejen komár nebo klíště. Zaútočit může i mravenec, jeho kousnutí nese vážná rizika

Při žaludečních potížích se ale vyplatí například pepř, který nasypete do malého množství vodky. Tento lék je tradiční prostředek lidového léčitelství a doporučuje se při bolestech žaludku. Stejné látky, jako má pepř, najdete také v chilli papričkách. Ty můžete přidat do kávy, protože kofein také zlepší trávení.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor na alkohol

Při nadměrném pití alkoholu budete mít druhý den kocovinu. Žaludeční problémy s tím hodně souvisejí. Přírodním produktem, kterým vám v tomto případě pomůže, je kysané zelí. Upraví trávení a také vyčistí střeva od bakterií. Můžete použít i ostropestřec mariánský. Ten čistí zase játra od toxinů a dalších škodlivých látek, které potraviny obsahují.

Doporučený článek:  Játra trpí nejen alkoholem. Nenápadné produkty mohou orgány poškodit mnohem víc

Ostropestřec si můžete sami vypěstovat nebo ho koupit sušený. Připravte si čaj, který můžete popíjet nejen při problémech s játry, ale i při kocovině. Můžete také každý rok na jaře podstoupit detoxikaci, která odstraní toxiny z celého těla, a dodáte tělu novou energii. A na trávení bude fungovat hlavně pravidelná strava a také pohyb, který by ve vašem životě neměl chybět.

Zdroj: https://www.mountsinai.org/health-library/symptoms/abdominal-pain, https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-303/basil, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4075701/, https://health.clevelandclinic.org/benefits-of-black-pepper/, https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-sauerkraut, https://www.medicalnewstoday.com/articles/320362