Vztahy

Tyto signály napoví, že vztah nemá budoucnost

Máte obavu, že váš vztah ve zkoušce času neobstojí? Pokud pozorujete tyto signály, vaše obavy mohou být oprávněné. Jednotlivě ještě nemusí nic znamenat, ale pokud pozorujete několik z nich najednou, může to být znamení, že byste budoucnost vztahu měli přehodnotit. Klíčem k úspěšnému vztahu je komunikace, proto pokud něco není úplně v pořádku, promluvte si s partnerem a zkuste situaci změnit.

Společně strávený čas je důležitý

Samozřejmě je důležitý také komfort, který pociťujeme, když spolu trávíme volný čas. Menší nervozita je na začátku vztahu normální, neměla by ale přetrvávat měsíce nebo roky. Tak jako je důležitá komunikace, je důležité umět s partnerem mlčet. Co cítíte, když se mezi vámi rozhostí ticho? Je to pro vás přirozené, nebo spíše trapné? Pokud zvolíte druhou možnost, není to pro vztah dobré.

Doporučený článek:  "Na zadek dostal můj tříletý syn jen jednou. Dodnes si to vyčítám," mrzí mladou maminku Lucii

Připadá vám, že po krátké době zamilovanosti najednou máte jeden pro druhého stále méně času? Máte pocit, že stýkat se a trávit spolu čas už není vaší prioritou během hektických každodenních činností? Možná je načase promluvit si o těchto emocích. Pokud váš partner hledá chybu stále jen ve vás, když se něco pokazí, je to vážný signál, že tento vztah není to pravé.

Zdroj obrázku: Freepik

Nemusíte se ve všem shodnout, důležitý je respekt

V úspěšném vztahu nemusí vždy platit, že vaše zájmy a koníčky musí být stejné. Mohou se lišit, ale oba byste měli respektovat způsob trávení volného času toho druhého. Pokud máte pocit, že vždy děláte jen to, co chce váš partner, a vaše návrhy jsou ignorovány, nebo v horším případě zesměšňovány, může to být varování, že jste se ocitli v toxickém vztahu.

Doporučený článek:  Upíři žijí všude okolo nás. Ze své oběti vysají i poslední kapku energie

Lidé, kteří mají diametrálně odlišnou představu o zábavě a šťastných chvílích, jen těžko budou tvořit dobrý pár. Hospodyňka, která nejvíce ocení čtení knížek na gauči, se sice může snažit sebevíc, ale chodit neustále na diskotéky s příznivcem nočního života ji po čase zaručeně začne obtěžovat. Takové vztahy, i když zpočátku mohou být vášnivé, obvykle nevydrží déle než pár měsíců.

Zdroj: https://www.brides.com/how-to-know-when-a-relationship-is-over-4164309