Zajímavosti

Tato psí plemena jsou spokojená na gauči, svého páníčka nechají lenošit

V dnešní uspěchané době si každý rád po práci lehne na gauč a odpočívá. Pokud ale máte pejska, líní být nemůžete, protože potřebuje pravidelný pohyb. Jsou ale taková plemena, která mají ráda gauč stejně jako vy. 

Vybrat si můžete baseta nebo rasu čau-čau

Přátelské plemeno, které rádo následuje svého majitele – to je baset. Tito psi nemají v lásce dlouhé procházky, nevyžadují tak příliš mnoho péče. Samozřejmostí musí být krátké venčení několikrát denně. Jejich krátká srst vyžaduje pouze kartáčování. 

Doporučený článek:  Nejznámější mýty o cvičení, které potřebujete znát ještě před tím, než začnete s jakýmkoliv pohybem

Dalším „líným“ plemenem je obrovský pes čau-čau. Je jemný, klidný a nezávislý. Neprojevuje náklonnost ke členům domácnosti a nepatří mezi rasy, které radostně vrtí ocasem, když vás vidí. Čau-čau upřednostňuje lenošení na pohodlném gauči nebo na vlastním dvorečku. Dlouhé procházky s ním určitě absolvovat nebudete.

Mopsíci sice chodí rádi, ale příliš dlouho nevydrží. Tento roztomilý pes raději tráví čas doma v teple se svým majitelem a hraje si se svou oblíbenou hračkou. Je to pro něj lepší, než se procházet po venku. Není ani náročný na péči, stačí ho jednou týdně kartáčovat.

Doporučený článek:  E-cigarety škodí mnohem víc než klasické cigarety. Nejnovější studie přinesly šokující čísla
Zdroj obrázku: Freepik

Pro lenochy je ideálním parťákem také pinč nebo pekinéz

Malý vzrůstem, ale velmi odvážný – to je pekinéz. Snese se snadno i s většími psy a navíc má rád teplo domova, na dlouhé procházky ho neužije. Pinč je skvělý společník, který vám bude dělat radost hlavně doma. Je veselý a nenáročný. Stačí mu jen krátký pobyt venku.

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv rasu, nezapomínejte, že to jsou živá stvoření a je potřeba jim vytvořit prostředí, ve kterém se jim bude dobře dařit. Kvalitní strava, procházky a péče o jejich srst je každodenním chlebem pro všechny majitele chlupatých miláčků. Samozřejmě musíte brát zřetel také na to, jestli si psího kamaráda budete pořizovat do bytu nebo bude venku na zahradě. Tomu je třeba přizpůsobit také obydlí, aby mu v létě nebylo moc teplo a naopak v zimě nestrádal v chladem. 

Zdroj: https://www.rover.com/blog/lazy-dogs/, https://www.petmd.com/dog/breeds/basset-hound, https://www.akc.org/dog-breeds/chow-chow/, https://www.thesprucepets.com/pug-dog-breed-profile-1117989, https://www.britannica.com/animal/Pekingese, https://www.forbes.com/advisor/pet-insurance/pet-care/dog-care-tips/