Móda

Staré oblečení oživí nová barva a jemné doplňky

Máte v šatníku oblíbené kousky, které stále nosíte rádi? Bohužel čas ubírá i oblečení, na kterém mohou postupem času vzniknout oděrky a barvy už taky nezáří, jako když bylo nové. Existuje ale pár triků, kterými to jde napravit.

Vyzkoušejte bělidlo

Pomocí bělidla můžete vytvořit moderní design. Tato metoda se používá především na oblečení z jemné bavlny. Nalijete bělidlo s trochou vody do rozprašovače a protřepete. Tričko nebo šaty svážete na několika místech gumičkami a bělidlo na oděv nepravidelně nanesete. Počkejte několik minut, opláchněte ve studené vodě a nakonec vyperte v pračce. Pokud chcete podobnou techniku použít na klasickou bavlnu nebo džínovinu, použijte k tomu čisticí prostředky s obsahem chlóru. Způsob je stejný, oblečení svážete gumičkou a polijete, necháte působit, pak vymácháte ve studené vodě a vyperete.

Doporučený článek:  Správný účes ubere několik let. Toto jsou nejlepší střihy pro ženy po padesátce

Barvit jde oblečení i v pračce

Dnes se dá sehnat mnoho barev na textil. V drogeriích jsou snadno dostupné a tato možnost je ekologičtější i levnější než nákup nového oblečení. Barvy se dají sehnat v různých odstínech. Pomocí barev snadno obnovíte oděvy z bavlny, hedvábí nebo lnu. Použití je velmi jednoduché, barvivo stačí rozpustit v horké vodě, nalít do bubnu pračky, přidat oblečení a zapnout program bez předpírky.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdobení krajkami

Pokud jste zruční, máte ještě další možnosti. Jednou z nich je zdobení krajkami. Inovujte šaty, halenku nebo sukni. Našití různých krajkových prvků pomůže skrýt i drobné díry a oděrky na látce a oblečení bude vypadat jako nové. Sukně nebo halenka potažená krajkovou látkou bude vypadat zajímavě. Krajka by ale měla být ve stejné nebo tmavší barvě než látka.

Doporučený článek:  Bílé tenisky rozzáří zubní pasta, jedlá soda nebo citron

Jak zachránit děravé džíny?

Vzhledem k tomu, že děravé džíny jsou již dlouho v módě, nebudete s tím mít tolik práce. Můžete je dokonce rozšiřovat nebo upravovat nebo do nich navléknout světlou tkaničku a sešněrovat. Šněrované džíny mohou být neobvyklou a zajímavou ozdobou.

Zdroj: https://www.wearepossible.org/actions-blog/revive-your-wardrobe-tips-to-mend-your-old-clothes-from-home