Rady a tipy

Skvrny od ovoce pomůže vyčistit kefír, sůl nebo jedlá soda

Letní dny si každý z nás užívá trochu jinak. Většina z nás se snaží vychutnat nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny, jak to jen jde. Bohužel s tím přichází i nepříjemný problém a tím jsou odolné skvrny na oděvech všeho druhu. Většina lidí sáhne okamžitě po chemických čisticích prostředcích, ale to není jediná možnost, kterou máte. Přírodní odstraňovače skvrn jsou stejně efektivní a zaplatíte za ně jen zlomek ceny.

Metody pro odstranění skvrn od ovoce

Skvrny od malin, jahod, rybízu nebo třešní jsou velmi zákeřné a musíte jednat rychle. Naštěstí je můžete jednoduše zalít citronovou šťávou a po hodině hodit do pračky. Tato metoda nejlépe funguje v případě vlněného oblečení, ale využít ji můžete u všech světlých oděvů. Pro tmavé není vhodná, protože citron může poškodit barvu oblečení.

Doporučený článek:  Slunný balkon je ideální pro pěstování bylinek

Dalším produktem, který můžete využít, je kefír. Namočte do kyselého mléka špinavé prádlo a nechte chvíli působit. Poté vyperte v pračce jako obvykle. Univerzálním a velmi efektivním způsobem čištění prakticky jakékoli skvrny je zaručeně ocet. Skvrnu octem přelijte, nechte pár minut působit a poté můžete špinavé oděvy vyprat.

Zdroj obrázku: Freepik

Základní suroviny v kuchyni odstraní všechny skvrny

Úžasnou metodou, kterou můžete použít na skvrny od ovoce, je také kuchyňská sůl. Posypejte skvrnu solí a třete, dokud sůl nezmění barvu. Tento postup opakujte, dokud sůl nezůstane čistá. Vyzkoušet můžete také kyselinu citronovou nebo jedlou sodu, které patří mezi univerzální a velmi jednoduché možnosti. Musíte u nich ale myslet na barvu látky, protože jsou poměrně agresivní.

Doporučený článek:  Alobal pomůže vyřešit hned několik nepříjemností. Hodit se bude nejen v kuchyni

Skvrny od červeného ovoce (třešní, malin, jahod) můžete vyčistit také vroucí vodou. Nesmíte ovšem polít celou látku, ale pouze zašpiněné místo. Stejně tak můžete sáhnout po lihu a teplé vodě. Skvrnu postříkejte lihem a po 15 minutách namočte do teplé vody. A nezapomínejte na to, že po každém ošetření uvedenými metodami musíte oblečení vždy vyprat v pračce.

Zdroj: https://www.today.com/home/what-do-when-you-get-berries-your-clothing-furniture-t108465