Rady a tipy

Pravý parfém můžeme odlišit od padělku podle flakonu, obalu nebo údajů

Nakupování parfému není každodenní záležitostí. Cena parfémů je velmi vysoká a nejen kvůli tomu bychom měli dávat velký pozor na to, jaký parfém kupujeme. Parfém vyjadřuje vaše vnímání světa a podporuje vaše smysly. Nenechte se zmást, i mezi parfémy se pohybuje mnoho padělků. Jak je rozeznat a nenaletět?

Rada číslo 1 – kontrola obalu

Padělatelé parfémů mají problém zabalit krabičky těsně do celofánu, jako to dělají originální značky. Proto pokud se pod celofánem objevuje puklina, celofán neobepíná krabičku těsně, raději tento parfém nekupujte. Výjimkou je například značka Calvin Klein, která celofán nepoužívá z ekologických důvodů. I krabičky je ale třeba kontrolovat. Krabičky jsou prodejním obalem parfému, a tak bývají velmi designově propracované. U padělků se setkáváme s nehezky potištěným nekvalitním kartonem. Parfém v něm často nebývá uchycen bezpečnostními prvky.

Doporučený článek:  Domácí bělicí prostředky obnoví zářivou barvu oblečení

Rada číslo 2 – kontrola kvality flakonu

Originální parfémy, dámské i pánské, jsou prodávány ve flakonu z kvalitního skla, hladkého a nejčastěji průhledného, ​​aby byla vidět barva parfému. Sklo bývá z jednoho kusu, aby se zabránilo tomu, že lepidla kontaminují parfém. Na padělcích jsou vidět švy na skle. Flakon mívá neoriginální tvar či barvu. Ve falešném parfému bývá nekvalitní rozprašovač s dlouhou hadičkou. Padělatelé totiž rozprašovače kupují univerzální. Hadička bývá dlouhá, zahnutá. Rozprašovače jsou z nekvalitního plastu a někdy na flakonku ani nedrží.

Doporučený článek:  Jak si po padesátce vybrat vhodný účes?
Zdroj obrázku: Pixabay

Rada číslo 3 – kontrola čárového kódu a čísla šarže

Každý parfém musí mít ze zákona na etiketě uvedeny ingredience použité při výrobě. Musí se na něm objevit čárový kód i číslo šarže. Stejně tak i sériové číslo parfému, dle kterého můžete parfém identifikovat. Například při reklamaci výrobce dle čísla šarže dohledá datum, místo a čas výroby.

Rychlý test kvality parfému

Jelikož je v originálním parfému obsažen velmi kvalitní alkohol, stačí vám udělat s parfémem jednoduchý test. Zatřeste s lahvičkou a sledujte, jak se tvoří pěna. U originálních parfémů bude pěna minimální, a když, tak za chvíli zmizí. Padělek vytvoří pěnu, která bude v lahvičce dlouho viditelná.

Doporučený článek:  Šetřit na jídle je třeba chytře. Každodenní jídelníček jde vytvořit levně i bez nekvalitních surovin

Pokud chcete investovat do originálního parfému, který vás obdaří originální vůní po celý den, určitě dávejte pozor při jeho koupi.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Determine-Whether-a-Perfume-Is-Authentic, https://www.sylvaine-delacourte.com/en/blog/how-to-recognize-a-fake-perfume, https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/9-simple-ways-to-tell-an-authentic-perfume-from-a-fake-225060/