Rady a tipy

Při vaření můžeme brambory ozvláštnit několika přísadami navíc

Vaření brambor není žádná věda. Někdy je ale dobré mít i něco jiného než slané brambory, proto se vyplatí vědět, jaké suroviny do vody můžete přidat a z brambor udělat jedinečnou přílohu, která bude chutnat pokaždé jinak. Většinou se voda pouze osolí a je to velká škoda. Některé hospodyňky do vody přidávají také celý kmín, který je ochutí. Není to ale jediné koření, které můžete použít.

Brambory jsou nejoblíbenější přílohou

Brambory jsou oblíbenou zeleninou, a to především proto, že se dají využít na různé způsoby. Můžete je nejen uvařit, ale také upéct. Vařit se mohou se slupkou nebo bez ní, snadno z nich uděláte oblíbené hranolky nebo bramboráky. Výborná je bramborová kaše, pokud do ní přidáte kvalitní mléko, jedná se o jednu z příloh, kterou najdete v mnoha restauracích. Šťouchané brambory se zase podávají společně s osmaženou cibulkou.

Doporučený článek:  Dezinfekční účinky ústní vody lze využít i netradičně. Zbaví lupů, zažene nemoc a pročistí pračku

Ačkoliv to není na první pohled patrné, brambory obsahují spoustu živin a vitaminů. Mimo jiné neplatí, že mají vysoký obsah kalorií. Je tedy zbytečné se jim vyhýbat, když hubnete. Ve 100 gramech zeleniny najdeme asi 70 kalorií. Obsahují vápník, draslík, železo nebo hořčík, z vitaminů jsou zastoupeny A, skupina B, D nebo K.

Zdroj obrázku: Freepik

Co můžete přidat k bramborám?

Jestli chcete mít brambory pokaždé jinak, vyplatí se vědět, co můžete přidat do vody během vaření. Osolená voda už dávno nemusí být. Citronová šťáva je jednou z možností, jak brambory uvařit, aby zůstaly světlé a nerozpadaly se. Kromě toho k nim můžete přidat i zeleninu nebo další oblíbené koření. Mnoho lidí má vyzkoušeno, že funguje bobkový list, nové koření nebo pepř.

Doporučený článek:  Ústní voda odpuzuje v létě hmyz a pomůže s úklidem domova

Ze zeleniny se pak bude hodit mrkev, paprika nebo petržel. Brambory budou chuťově výraznější a díky tomu budou v následném pokrmu bezkonkurenční. Připravit je pak můžete na spoustu způsobů. Nezapomeňte, že i když se vám „povede“ brambory rozvařit, vykouzlíte skvělé jídlo.

Zdroj: https://www.bhg.com/recipes/how-to/cooking-basics/how-to-boil-potatoes/