Krása

Používáte krémy s retinolem? Pomohou proti vráskám i akné!

Retinol je nazýván vitamínem mládí. Používá se v mnoha přípravcích pro zralou pleť.  Můžete ho použít nejen v boji proti vráskám, ale i proti akné. Jak ho správně užívat, aby vaše pleť vypadala stále dobře?

Jak na první známky stárnutí?

První mimické vrásky se mohou u některých žen objevit velmi brzy, už po 25. roce věku. Ve chvíli, kdy začíná docházet k úbytku kolagenu. Kůže přestává být pevná. Navíc mnoho žen trápí akné. V období dopívání ho očekáváme, ale pokud se objeví u dospělé ženy, je to nepříjemné a frustrující. Ačkoliv předpokládáme, že po období puberty bude naše pleť čistá a zářivá, pokaždé to tak není. Akné, mastná pleť, rozšířené póry. Jak vám v tom může pomoci retinol?

Zdroj obrázku: Freepik

Proti vráskám i akné

Retinol je mimořádně účinná látka v boji nejen při léčbě akné. Tento vitamín mládí se používá jak v ordinaci lékaře, tak i v mnoha přípravcích určených k péči o pleť. Stačí vybrat kosmetiku s vysokou koncentrací této složky. Jistě vás překvapí, jak rychle jsou vidět první účinky. Výsledků se dočkáte již po několika týdnech. Zezačátku se vám pleť může i zhoršit, ale po pár týdnech používání, kdy pronikne do hlubších vrstev pokožky, začne zvyšovat tvorbu elastinu a kolagenu. Pleť bude působit viditelně mladší.

Jak krém s obsahem retinolu používat?

Pokud vám již bylo 25 let, je určený právě pro vás. Pomůže vám předcházet viditelným známkám stárnutí pleti a vyřeší i akné u dospělých. Je doporučené používat ho i v případě, že máte citlivou a problematickou pleť, která mnoho přípravků nezvládne. Pokud použijete krém s nejvyšší doporučenou koncentrací, jistě vám pomůže. Nezapomeňte, že za začátku užívání se příznaky mohou ještě zhoršit. Optimální je krémy s obsahem retinolu nanášet na pleť na noc. Při kontaktu se sluncem může podráždit pokožku. Přes den se vyplatí používat jiný typ krému, nejlépe s ochranným faktorem (minimálně SPF 30).

Zdroj: https://www.today.com/style/what-retinol-retinol-benefits-uses-side-effects-more-t150639