Zdraví

Ginkgo biloba jako prostředek na krásu a mozek

Ginkgo biloba je rostlina, která je známá svými léčebnými vlastnostmi. Zmírňuje příznaky nejen stárnutí, ale postará se také o zlepšení libida nebo podpoří funkci mozku. Nejsou to ale jediné přínosy této rostliny, která je původem z Japonska. Jako strom ji můžete nalézt například v parcích nebo na náměstích.

Na světě je více než 200 odrůd tohoto stromu

Ginkgo biloba je rostlina původem z Japonska, ale mnoho lidí si myslí, že pochází z Číny. Je to obrovský strom, který může dorůst do 30-40 metrové výšky. Jeho listy se využívají nejen v kosmetickém průmyslu, ale také ve zdravotnictví. Mají totiž spoustu skvělých vlastností, které dopomohou vaší pokožce k pevnosti. Ve světě najdete více než 200 druhů tohoto stromu.

Ginkgo poznáte podle zploštělých listů, které jsou červené nebo zelené barvy. Ginkgo je navíc velmi stará rostlina, patří mezi nejstarší stromy na světě. Je to léčivá rostlina, která se hojně používá, a to zejména kvůli jejím účinkům nejen na náš mozek. Obsahuje více než 60 účinných látek, vitaminy C nebo E a také flavonoidy. Zlepšíte si krevní oběh a zabraňuje poškození buněk.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete ginkgo bilobu využít?

Ginkgo je skvělá rostlina. Zabraňuje například cukrovce, mrtvici nebo podpoří plodnost u žen. Zabraňuje také stárnutí pokožky nebo zmírní příznaky při menstruaci. Právě díky flavonoidům je tato rostlina velmi ceněná. Podpoří krátkodobou paměť, budete se lépe soustředit a mozek bude pracovat výkonněji. Kromě toho zabráníte oběhovým problémům nebo pocitu studených nohou.

Ginkgo pak můžete využívat například jako hotový čaj nebo si z byliny udělat nálev. Pít ho můžete klidně dvakrát denně. Oblíbenou formou jsou ale tablety a další doplňky. Ginkgo je rostlina, která je pro většinu lidí bezpečná, ale neměly by ji užívat těhotné a kojící ženy, stejně jako malé děti. Objevit se mohou problémy se srážlivostí krve.

Zdroj: https://www.tuasaude.com/en/ginkgo-biloba/