Móda, Rady a tipy

Odírání pokožky mezi stehny zabrání několik triků

Ne každá žena vlastní dlouhé štíhlé nohy, a tak se často dívky a ženy setkávají s tím, že se jim při nošení sukní a šatů odírají stehna. Bohužel je cvičení na vnitřní stranu stehen jedno z nejnáročnějších. Díky nadmíře tukové tkáně v této oblasti nohou se vnitřní stěny stehen o sebe otírají, a tím se tvoří bolestivé odřeniny, modřiny, a dokonce i hlubší rány. Jak tedy tomuto otírání stehen zabránit?

Koho se to týká

Bohužel se tento problém netýká jen obézních lidí. Na problém odřených stehen si stěžuje také mnoho štíhlých žen. Proč? Obvykle je tuková tkáň rozložena v těle nerovnoměrně. A také stavba těla může mnohdy za tento nepříjemný a bolestivý stav. Na otázku, co dělat, aby se úspěch dostavil, není jednoznačná odpověď. Cvičení je samozřejmě jedním z nejideálnějších procesů, ale není to vždy rychlé a efektivní řešení.

Doporučený článek:  Při dodržení několika pravidel lze boty vyprat v pračce
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na to?

Proti tření stehen existuje jednoduchá rada. Měli bychom si své končetiny před dlouhou túrou chránit. Pokud víme, že budeme dlouhou dobu chodit, určitě bychom měli zvolit oblečení, které vyhovuje podmínkám túry a také které nám plochy noh, kde se kůže dře, ochrání. V obchodech také můžeme zakoupit nalepovací stehenní pásky, které nahradí chybějící látku mezi nohama. Tyto pásky můžeme tedy nosit pod sukní. Kůže na stehnech se tak nebude odírat a my se tak vyhneme nepříjemným a bolestivým oděrkám.

Doporučený článek:  Dezinfekční účinky ústní vody lze využít i netradičně. Zbaví lupů, zažene nemoc a pročistí pračku

Akutní pomoc

Pokud potřebujete pomoci opravdu akutně, vyzkoušejte deodorant. Ano, stejný tuhý deodorant, který používáte proti pocení do podpaží. Pomoci může také kuličkový antiperspirant. Tyto přípravky nejenže kůži promažou, tedy nebude suchá a praskavá, ale také zamezí potu, který také přispívá k oděrkám na intimních místech. Z babských rad pak můžeme uvést potírání stehen bramborovou moukou. Mouka působí jako pudr, tedy velmi dobře absorbuje vlhkost.

Zdroj: https://www.bandelettes.com/how-to-avoid-thigh-chafing-when-wearing-skirts-dresses/