Domov, Rady a tipy

Zásuvka pod troubou pomůže udržet pokrmy déle teplé

Zásuvka pod troubou může být pro někoho stejně tajemná jako stará šatní skříň, se kterou se lze dostat do Narnie. Existují i ​​tací, kteří ji vůbec nepoužívají nebo ji používají zvláštním a nevhodným způsobem.

Každý ji využíváme jinak

Zásuvka pod troubou může mít různá využití. Někteří ji využívají k odkládání kuchařských knih, potravinových fólií nebo formy na pečení či návodu k obsluze trouby. Zdá se, že její možnosti jsou nekonečné, protože obvykle jde o velmi prostornou komoru, do které se toho hodně vejde. V této věci bude jediným omezením naše kreativita. Existuje však jeden účel, za kterým byla tato zásuvka vytvořena.

Zásuvka pod troubou se během pečení neohřívá na příliš vysoké teploty, takže skladování předmětů v ní by nemělo být nebezpečné. Ukazuje se, že tato komora byla vytvořena jako prostor pro kuchaře, kteří připravují několik chodů. Ve skutečnosti tato zásuvka nese jiný název, než známe. Nazývá se topná zásuvka. Záměrem designérů bylo usnadnit přípravu večeře nebo oslavu o více pokrmech, aby si všechna podávaná jídla udržela správnou teplotu. Zásuvka pod troubou byla vytvořena pro skladování teplého jídla.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak funguje topná zásuvka

Zásuvka pod troubou byla zkonstruována tak, aby se zabránilo ochlazování nádobí. Díky své struktuře je schopna udržovat teplotu od 40 do téměř 75 stupňů. Měli bychom do ní vložit jídlo, které se musí podávat teplé, ale už by nemělo zabírat místo v troubě, kterou potřebujeme pro další přípravu. Díky zásuvce na vytápění můžeme připravit druhé jídlo a poté jej podávat současně s tím, které čeká v zásuvce pod troubou.

Kromě toho můžete tuto zásuvku použít také k ohřevu talířů, na kterých budete podávat pokrmy. Díky tomu se jídlo ochladí mnohem pomaleji, než když je podávané na studeném talíři. Pokud již znáte tajemný účel zásuvky, která se nachází pod troubou, myslete na to, jaké předměty do ní vkládáte. Neukládejte tam věci, které by se mohly působením tepla poškodit.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7939962/what-is-the-drawer-under-the-oven-for/