Zdraví

Na parazity v těle ukazuje několik příznaků

Apatie, bledá pleť nebo bolesti hlavy jsou jedny z příznaků, které mohou ukazovat, že máte v těle parazity. Paraziti jsou v těle velmi nebezpeční a často je jejich diagnostika poměrně složitá. Dnes se podíváme na příznaky, které na ně mohou poukazovat. Myslete ale na to, že stejné příznaky má i mnoho dalších nemocí, takže nemusíte začít hned panikařit. Měli byste si ovšem dávat pozor, pokud se tyto příznaky neustále opakují a nemůžete je nijak vysvětlit.

S čím se můžete potýkat?

Toxoplazmóza, malárie a trichinóza jsou nejčastější parazitární nemoci, které napadají lidské tělo. Existuje jich ovšem nespočet. Vnitřní paraziti přitom nedávají jasné signály, že se v našem těle zabydleli, naše tělo se jim líbí. Diagnostika nebývá jednoduchá, ale pokud nasloucháte svému tělu, zajisté si všimnete, že něco není v pořádku. V takovém případě navštivte lékaře a poraďte se s ním.

Doporučený článek:  Dezinfekce je už druhým rokem součástí běžného života. Neutrácejte a vyrobte si jednoduše vlastní
Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší, co můžete udělat, je zkombinovat data. Pokud již dlouho trpíte nevolností nebo bolestmi hlavy, máte průjem, plynatost nebo zácpu, ve vašem těle se rozhodně něco děje. Tyto příznaky by mohly pomoci i lékařům, aby diagnostikovali nemoc a doporučili vám spolehlivou léčbu. Rozhodně proto tyto příznaky nepodceňujte a neignorujte. Hodně lidí má tendenci vše ignorovat, dokud nemají skutečně velké bolesti. To už je ovšem většinou pozdě.

Další příznaky

Existují i další signály, které naznačují, že s vámi není něco v pořádku. Pacienti si často stěžují na prudkou ztrátu hmotnosti a nedostatek chuti k jídlu. Jakmile se dostanete k lékaři, čekají vás mikroskopické, sérologické a molekulární testy. Ty odhalí konkrétní parazity, kteří se ve vás zabydleli. Pamatujte, že vyšetření by měli absolvovat i ostatní členové vaší domácnosti, kteří mohli infekcí projít bez symptomů. Bohužel se mohou nakazit od vás, takže to nesmíte podceňovat.

Zdroj: https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/24911-parasites, https://www.cdc.gov/parasites/references_resources/diagnosis.html, https://www.healthline.com/health/intestinal-worms, https://www.medicalnewstoday.com/articles/220302