Móda

Na jaře pleti prospěje lněná maska. Pokožka bude vypjatější a zářivá

Domácí pleťová maska ​​ze lněných semínek je vhodná pro všechny typy pleti. Ideální je zejména po zimě, kdy bývá pleť unavená, vysušená a vypadá velmi mdle a bledě. Je třeba jí opět dodat sílu, a to ideálně pomocí kosmetických vychytávek, jako je třeba pleťová péče ze lněných semínek.

Jaké má lněné semínko vlastnosti?

Lněná semínka jsou lákavou surovinou, která při konzumaci prospívá zdraví a pomáhá nám dostat do těla dostatek vlákniny a dalších důležitých látek. Díky tomu, že je bohatá na mnoho základních živin, najde své využití také v kosmetice. Jak využít její blahodárné účinky také pro pleť?

Doporučený článek:  Vhodný styling je základ – vyvarujte se těchto chyb

Jak lněná maska působí?

Lněná maska ​​dokáže velmi efektivně hydratovat obličej. Díky tomu bude pleť vypadat mladší a zářivější. Pomůže také proti nechtěným pigmentovým skvrnám. Zvyšuje elasticitu pleti, takže se pokožka stává pružnější a vrásky jsou méně viditelné. Použití domácí masky ze lněných semínek nemá věkové omezení a je ideální skutečně pro každý typ pleti.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit pleťovou masku?

Budete potřebovat dvě polévkové lžíce lněného semínka. Ty musíte dát do misky nebo sklenice a zalít je 60 ml horké vody. Dobře celou směs promíchejte a nechte vychladnout. Lněná semínka mají zvláštní vlastnost, že při kontaktu s tekutinou nabobtnají a změní se v gelovitou nebo rosolovitou hmotu. Tuto hmotu následně naneste na obličej a nechtě působit asi čtvrt hodiny. Poté masku smyjte a aplikujte na pleť ošetřující krém.

Doporučený článek:  Plesová sezóna se blíží. Připravte se už nyní a vyberte si dokonalé šaty

Jak si masku ozvláštnit?

Pokud masku používáte pravidelně, můžete ji občas obměnit, aby pokaždé měla jiné účinky. Do masky můžete například přidat šťávu z půlky citronu. Poté získá intenzivnější rozjasňující efekt. Lžička medu zase podpoří regeneraci pokožky a její rychlejší obnovu. Pokud vás trápí akné, přidejte lžíci bílého jogurtu, protože taková maska ​​bude regulovat vylučování kožního mazu a zklidní zánět.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/5-amazing-beauty-facts-about-flax-seeds/